توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و اصناف وابسته

سال جدید؛ تصمیم های جدید برای شما

۱. خوش‌هیکل شدن

کم کردن وزن، ورزش بیشتر، متناسب بودن و سالم ماندن، جزو مهم‌ترین هدف‌های بسیاری از ما ایرانی‌هاست. شروع ورزش و رژیم غذایی آسان است، اما مهم آن است برنامه‌ی مناسبی را پیش بگیریم که نتایج ثابتی به‌همراه داشته و اجرای آن در بلندمدت راحت باشد. به نکته‌های کاهش وزن، ترفندهای تناسب اندام، تمرین‌های لاغری و اشتباهات ورزشی نگاهی بیندازید تا بتوانید از تصمیمی که گرفته‌اید، بیشترین استفاده را ببرید.

۲. خوردن غذای سالم‌تر و در کل غذای کمتر

این مورد معمولا جزئی از همان هدف قبلی است. وقتی خوراکی‌های ناسالم دورتادور ما را گرفته‌اند، تغییر به رژیمی سالم‌تر دشوار است. با این‌حال با عزمی راسخ و چند توصیه‌ی اولیه، کم‌کم می‌توانید عادات سالم‌تری را در زمینه‌ی غذا خوردن به‌وجود بیاورید. یاد بگیرید که خوردن هیجانی را کنترل کنید، از دلایل شکست رژیم‌ها آگاه باشید و سعی کنید خوردن غذای سالم برنامه‌ی همیشگی‌تان باشد.

۳. عقب نینداختن کارها

بزرگ‌ترین مسئله‌ای که مانع بیشتر آدم‌ها برای دستیابی به اهداف‌شان می‌شود، تمایل به استراحت و پرداختن به سرگرمی به‌جای سخت‌کوشی است. وقتی به عقب‌انداختن کارها عادت کنید، دیگر بیرون کشیدن خودتان از آن دشوار می‌شود، بنابراین باید تلاش زیادی برای تغییر این عادت بد به خرج بدهید. توصیه‌های مفید فراوانی برای یافتن راه مناسبی برای عقب نینداختن کارها وجود دارند. ابزارهایی هم وجود دارند که شما را در دستیابی به این مهم کمک می‌کنند.

۴. تقویت تمرکز و مهارت‌های ذهنی

تقویت تمرکز و مهارت‌های ذهنی از اهداف سال جدید

هزاران سال است که آدم‌ها تلاش می‌کنند راه‌هایی برای بهبود تمرکز و ظرفیت‌های شناختی خود بیابند و تمدن‌های باستانی هم ترکیبی از تمرین‌های ذهنی و داروهای گیاهی را برای کمک به آنها در دستیابی به این هدف در اختیارشان قرار داده‌اند. امروزه ما می‌توانیم برای تقویت تمرکز و صیقل مهارت‌های ذهنی‌مان، از خیلی چیزها استفاده کنیم، از اپ‌های موبایل گرفته تا روش‌های سنتی مدیتیشن. اگر در این راه قدم بردارید، می‌توانید حس و حال خود را کنترل کنید، سریع‌تر یاد بگیرید و مسائل‌تان را راحت‌تر حل کنید.

۵. ملاقات با آدم‌های جدید

وقتی به روزمرگی زندگی دچار می‌شویم، معمولا بیشتر وقت خود را در خانه می‌گذرانیم، خیلی از فرصت‌های جذاب برای با هم بودن و لذت‌بردن از زندگی را از دست می‌دهیم. ملاقات با آدم‌های جدید می‌تواند برای سلامتِ ذهنی شما مفید باشد و به موفقیت در مسیر شغلی‌تان کمک کند؛ پس از حضور در جمع‌ها و پیدا کردن دوستان جدید نترسید. بر خجالت غلبه کنید، اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید و به سراغ شناخت و برقراری ارتباط با آدم‌های جالب بروید.

۶. فعال‌تر شدن

بعضی‌ها واقعا مشکل اضافه‌وزن ندارند و حتی هفته‌ای چندبار هم نرمش و ورزش می‌کنند، اما بیشتر وقت‌شان را در خانه و محل کار فقط می‌نشینند، که این امر می‌تواند بر حالت قرارگرفتنِ بدن و سلامتی‌شان تأثیری منفی بگذارد. در چنین مواقعی، تنها کاری که باید بکنید، یافتن راه‌هایی برای تحرک در طول روز به‌جای چنبره‌زدن پشت کامپیوتر است. اگر فعالیت‌هایی برای انجام دادن در کنار دوستان و خانواده بیابید، این کار جذاب‌تر هم می‌شود.

۷. به‌دست آوردن اعتمادبه‌نفس و فرصت‌های بیشتر

اگر اعتمادبه‌نفس داشته باشید، دیگران بیش از پیش متوجه حضور شما می‌شوند، راحت‌تر می‌توانید دیدگاه‌هایتان را به گوش آنها برسانید، آنها را به ناهار و شام دعوت کنید و در مسیر کارتان موفق‌تر باشید. اعتمادبه‌نفس کافی به شما کمک می‌کند در کل زندگی شادتری را در پیش بگیرید. حتما به‌دنبال راه‌هایی برای تقویت اعتمادبه‌نفس باشید.

۸. درآمد بیشتر

حتی میلیاردرها نیز همیشه به‌دنبال راه‌هایی برای به‌دست آوردن پول بیشتر هستند. مایی که عموما در طبقه‌ی متوسط جامعه هستیم هم مطمئنا می‌توانیم از منبع درآمد اضافی برای افزایش رفاه در زندگی بهره ببریم. خوشبختانه گزینه‌های فراوانی، مثل شغل‌های جانبی، کار به‌عنوان فریلنسر یا استفاده از اینترنت برای درآمدزایی بیشتر پیشِ رو داریم.

۹. مؤدب‌تر شدن

رفتار خوب همیشه بخش مهمی از جامعه‌ی متمدن بوده است. رفتار مناسب ارتباط برقرار کردن با دیگران را آسان‌تر می‌کند، از رنجاندن دیگران پیش‌گیری می‌کند و کمک می‌کند دیگران شما را شخص محترم و قابل‌اعتمادی بشناسند. بنابراین آداب‌دان باشید، وقتی در شهر و کشور دیگری حضور دارید، آداب آنها را رعایت کنید، با آدم‌های گستاخ برخورد درستی داشته باشید و «نه» گفتن را بیاموزید.

۱۰. کاهش استرس

می‌گویند استرس یکی از مهم‌ترین دلایل مرگ‌ومیر است و می‌تواند تأثیر مخربی بر روابط شما و همین‌طور سلامتی‌تان داشته باشد. چه‌بسا استرس یکی از تأثیرات جانبیِ سبک زندگی پرفرازونشیب مدرن باشد، اما می‌تواند با کمک ترفندهای مفید و آسان‌آموزِ مدیریت استرس، به‌طور مؤثری کنترل شود.

۱۱. رضایت بیشتر از زندگی

رضایت بیشتر از زندگی از اهداف سال جدید

حتی آنهایی که ظاهر مناسب و زندگی خوبی دارند و می‌توانند استرس خود را کنترل کنند، نیز ممکن است از زندگی خود ناراضی باشند. اگر می‌خواهید یاد بگیرید چگونه در کوچک‌ترین جزئیات هم لذتی بیابید و اجازه ندهید مشکلات زندگی شما را به زانو دربیاورند، باید زمان و حوصله به خرج بدهید.

۱۲. خواب باکیفیت‌تر

با این همه تلویزیون صفحه‌بزرگ، کامپیوتر، موبایل هوشمند، تبلت و گجت‌هایی که با نورهای درخشان و هشدارهای صوتی گاه‌وبی‌گاه‌شان ما را محاصره کرده‌اند، خواب کافی در طول شب دشوار شده است. هر شب باید حداقل ۸ ساعت خواب خوب داشته باشید، و اگر اهل استفاده از دانش و ترفندهای مفید در زندگی باشید، راه‌های نسبتا آسانی برای دست‌یابی به این خواب آرام وجود دارند.

۱۳. ترک سیگار

این عادت بدی است که خیلی‌ها نمی‌دانند چگونه از شرش خلاص شوند. سیگار کشیدن نه‌تنها سلامت شما را به خطر می‌اندازد، بلکه می‌تواند سوراخی در کیف پول‌تان هم ایجاد کند! تنها چیزی که ترک سیگار یک‌بار برای همیشه نیاز دارد، عزم راسخی است که باید در خودتان به‌وجود بیاورید.

۱۴. تماشای کمتر تلویزیون

متوسط آدم‌ها زمان فراوانی را جلوی تلویزیون هدر می‌دهند، زمانی که می‌توانند با اختصاص آن به تقویت مهارت‌ها، یادگیری چیزهای جدید و فعالیت‌های بدنی، زندگی بهتری را برای خود رقم بزنند. به‌محض آنکه زمان تماشای تلویزیون را کاهش بدهید، متوجه خواهید شد که روزتان چقدر طولانی‌تر و مؤثرتر می‌شود.

۱۵. بیشتر مطالعه کردن

خواندن کتاب راه فوق‌العاده‌ای برای کسب دانش فراوان در مورد موضوعات گوناگون است و تمرینی عالی برای مغزتان هم محسوب می‌شود. خواندن ۲۰ کتاب یا حتی بیشتر در طول یک سال چندان دشوار نیست. فقط باید آن را به یک عادت تبدیل کنید، ژانر موردعلاقه‌ی خود را بیابید و برای خواندن کتاب کمی وقت بگذارید.

۱۶. یافتن همسر رؤیاها

همه‌ی ما آدم‌ها به کسی احتیاج داریم که دستش را بگیریم، به عمق چشمانش خیره شویم و رازهای ناگفته‌ی خود را با او در میان بگذاریم، اما یافتن آن شخص مناسب، آزمون‌وخطا می‌طلبد. پیش از آنکه فرد مناسبی را بیابیم که بتوانیم به‌خوبی با او کنار بیاییم، باید مدام در جمع‌ها شرکت کنیم و کلی همسر بالقوه را محک بزنیم. توصیه‌های مربوط به انتخاب همسر مناسب و ابراز علاقه به فرد مورد نظر را بخوانید و از آنها الهام بگیرید.

۱۷. برقراری روابط زناشویی بهتر

هر رابطه‌ی زن و شوهریِ سالمی نیاز به صمیمیت فراوانی دارد و رابطه‌ی زناشویی هم به سالم نگه‌داشتن ما از نظر روحی و بدنی کمک می‌کند. مسئله‌ی اصلی این است که رابطه‌ی زناشویی را جذاب و ارزشمند حفظ کنید و این چیزی است که با تمرین و ممارست به‌دست می‌آید.

۱۸. تمیزتر بودن

آدم‌های شلخته‌پلخته‌ی زیادی هستند که اصلا نمی‌توانند وسایل‌شان را مرتب کنند. همه‌ی ما به‌خوبی می‌دانیم که یک میز نامرتب یا خانه‌ی شلوغ‌پلوغ چه تأثیر بدی بر بازدهی و حتی حس‌وحال‌مان می‌گذارد، پس بهتر است به‌هم‌ریختگی‌ها را مرتب کنیم، خانه را تمیز کنیم و زندگی تمیزتر و سازمان‌یافته‌تری را در پیش بگیریم.

۱۹. خوب لباس پوشیدن

خوب لباس پوشیدن از اهداف سال جدید

شیوه‌ی لباس پوشیدن شما، حرف‌های زیادی درباره‌ی شخصیت‌تان می‌زند. پوشیدن لباس مناسب می‌تواند باعث شود قوی‌تر و مطمئن‌تر به‌نظر برسید، که آن هم به‌نوبه‌ی خود می‌تواند در به‌دست آوردن شغل مناسب،ارتقای شغلی و دزدیدنِ چشم و قلب همسر رؤیاهایتان به شما کمک کند. فرقی ندارد خانم باشید، یا آقا؛ در هر صورت بهتر است شیوه‌ی درست لباس پوشیدن را یاد بگیرید.

۲۰. صرف وقت بیشتر با آدم‌های تأثیرگذار

فرصتی که در این زندگی به ما داده شده، کوتاه‌تر از آن است که بخواهیم آن را صرف آدم‌های ریاکار، فریب‌کار و آدم‌های سمی کنیم. باید روی کسانی تمرکز کنیم که به ما اهمیت می‌دهند و این بهترین راه برای شاد ماندن است.

۲۱. ترک نوشیدنی‌های الکلی

متأسفانه آدم‌های زیادی به نوشیدنی‌های الکلی معتاد شده‌اند. کنترل و ترک این عادت فرآیند دشواری است، اما فواید فراوانی دارد.

۲۲. رها شدن از قید بدهی و وام

اگر بدهی و وام‌های زیاد شما را در زندگی عقب نگه داشته‌اند، مسلما تا وقتی از زیر دِین‌شان خلاص نشده‌اید، نمی‌توانید انتظار پیشرفتی داشته باشید. جاده‌ای که به مقصد استقلال مالی می‌رسد، سنگلاخ است، اما مسلما با کمی برنامه‌ریزی و محدود کردن مخارج، می‌توان به این مقصد رسید. به استراتژی‌های مدیریت هزینه‌ها نگاهی بیندازید و سعی کنید بدهی‌ها و وام‌های خود را بازپرداخت کنید. باورتان نمی‌شود چه حس خوبی دارد!

۲۳. شروع پس‌انداز

وقتی بدهی‌ها را پرداخت کردید، موقع آن می‌رسد که کمی پول کنار بگذارید. پس‌انداز روز مبادا و کمی پول اضافی که بتوان با آن خرج سفر، تعمیر خانه یا خرید ماشین را برنامه‌ریزی کرد، می‌تواند زندگی را از این رو به آن رو کند. برای پس‌انداز مؤثرتر پول خود، راه‌های زیادی وجود دارد. حتی برخی از اپلیکیشن‌های مدیریت پولو هزینه هم می‌توانند در این راه به شما کمک کنند.

۲۴. یادگیری یک زبان جدید

یادگیری یک زبان جدید نه‌تنها به بهبود مهارت شما در برقراری ارتباط کمک می‌کند، بلکه رزومه‌تان را هم پربارتر کرده و چه‌بسا درهای جدیدی را به‌سوی‌تان باز می‌کند. این روزها منابع بی‌شماری برای یادگیری زبان جدید به‌صورت رایگان وجود دارند که می‌توانید در اوقات فراغت خود از آنها استفاده کنید.

۲۵. داوطلب شدن برای امور خیریه

اختصاص وقت و انرژی برای کمک به کسانی که نیاز دارند، به‌خودیِ خود کار فوق‌العاده و ارزشمندی است، اما فرصتی هم محسوب می‌شود برای ملاقات با آدم‌های جدید، یادگیری مهارت‌های جدید و تقویت رزومه.

۲۶. یادگیری مهارت‌های مفید یا سرگرمی‌های لذت‌بخش

اینکه از صبح تا شب یک گوشه بنشینید، هیچ دردی را دوا نخواهد کرد. بهتر است از وقت آزاد خود به شکل سازنده‌ای استفاده کنید و مهارت‌های جدیدی بیاموزید و هم‌زمان سرگرم هم بشوید. شمای آینده، از این کار شمای امروز سپاسگزار خواهد بود! فرقی نمی‌کند به مهارت‌های ارتباطی علاقه‌مند باشید یا ورزش؛ در هر صورت یاد بگیرید که چگونه در کوتاه‌ترین زمان، مهارت‌ها و سرگرمی‌های جدید را بیاموزید.

۲۷. رهایی از کینه‌ها و دوری از افسردگی

رهایی از کینه‌ها و دوری از افسردگی از اهداف سال جدید

گاهی‌اوقات زندگی روی سخت خود را نشان می‌دهد و غلبه بر مصیبت‌ها دشوار می‌شود، اما نشستن و زانوی غم بغل گرفتن هیچ فایده‌ای ندارد. اگر با کسی حسابی دعوا کنید و بعد هم به‌خاطر یک مسئله‌ی کوچک همچنان رنجیده‌خاطر بمانید، تنها اتفاقی که می‌افتد این است که دوست یا آن عضو خانواده را از دست می‌دهید و همچنان ناراحت و رنجیده‌خاطر می‌مانید. بخشش روش بسیار سالم‌تری در برخورد با مسائلی است که باید در همان گذشته رها شوند.

۲۸. نگهداری از حیوانات

افراد زیادی عاشق حیوانات هستند و می‌توانند به‌خوبی از آنها نگهداری کنند، اما بیش از حد درباره‌ی آن فکر می‌کنند و در نهایت هم نمی‌توانند تصمیم خود را بگیرند، درحالی‌که بعضی‌ها هم بدون درکی از مسئولیت در قبال این موجودات، فقط یک حیوان را در خانه رها می‌کنند تا بزرگ شود! اگر می‌خواهید از حیوانی مراقبت کنید، باید بدانید دنبال چه چیزی هستید و حیوانی را بیابید که با شرایط و سبک زندگی شما سازگار باشد.

۲۹. مرتب‌تر شدن

مهم نیست چقدر زمان دارید، بلکه مهم آن است که وقت خود را به‌درستی مدیریت کنید. اگر این کار را نکنید، بیشتر ساعات روز را بی‌هدف این طرف و آن طرف می‌چرخید. اگر مرتب باشید، زمان بیشتری خواهید یافت و همه چیز در جای خود قرار خواهد گرفت. این را به یک عادت تبدیل کنید، از ا‌پ‌ها و ابزاری که در دسترس دارید استفاده کنید و از زمان اضافی‌ای که به‌دست می‌آورید، لذت ببرید.

۳۰. سفر کردن و دیدن عجایب دنیا

پیش از آنکه تصمیم بگیرید دور دنیا سفر کنید، باید امور مالی خود را سروسامان بدهید، تجهیزات مناسب را تهیه کنید و وقت و انرژی لازم را داشته باشید، البته راه‌هایی برای تجربه‌ی فرهنگ‌های مختلف و بازدید از دیدنی‌های کشورهای مختلف با بودجه‌ی اندک‌تر هم وجود دارند.

۳۱. یاد گرفتن آشپزی

آشپزی یکی از مهارت‌های مهمی است که هر خانم و آقایی باید از آن برخوردار باشد. آشپزی فرصتی فراهم می‌کند تا پول خود را بهتر هزینه کنید، غذایی را که دوست دارید، به همان شیوه‌ای که دوست دارید بخورید و اطرافیان را با غذاهای خوشمزه تحت‌تأثیر قرار بدهید. اگر از توصیه‌های مفید استفاده کنید، آشپزخانه‌ی خود را تمیز نگه دارید و از اشتباهات معمول اجتناب کنید، دیگر مانعی بین شما و رؤیایتان وجود ندارد!

۳۲. ملاحظات پزشکی بیشتر

سالم ماندن باید اولویت نخست‌تان باشد، اما به نظر می‌رسد خیلی‌ها از دکتر وحشت دارند و آن‌قدرها که باید چک‌آپ نمی‌کنند و معمولا منتظر می‌مانند تا اوضاع حسابی بد شود و مجبور شوند با آمبولانس به بیمارستان بروند! فرقی ندارد چقدر احساس سلامتی می‌کنید، به‌هرحال چک‌آپ مرتب واجب است.

۳۳. بازسازی خود

اگر هر کاری می‌کنید باز هم در اعماق وجود خود حس رضایت ندارید، شاید وقت آن رسیده که تغییراتی جدی در زندگی‌تان بدهید. بازسازی خود می‌تواند چشم‌انداز کاملا جدیدی از زندگی پیش روی‌تان به‌وجود بیاورد و شما را در مسیرهایی قرار بدهد که هرگز در خواب هم نمی‌دیدید.

۳۴. وقت‌شناس بودن

وقت‌شناسی جزو آن آدابی است که در جامعه کم‌رنگ شده و در عین حال اهمیت زیادی هم به آن داده می‌شود. وقت‌شناس بودن نشانه‌ی یک حرفه‌ای حقیقی، یک دوست قابل‌اعتماد و یک شریک زندگی واقعی است، بنابراین خوب است توصیه‌هایی که می‌توانند در وقت‌شناسی به شما کمک کنند را جدی بگیرید.

۳۵. مستقل‌تر بودن

مستقل‌تر بودن از اهداف سال جدید

فناوری، غذاهای آماده، ابزارهای مفید روزمره، همه‌ی این چیزها ما را به‌نوعی تنبل کرده‌اند و اغلب بدون به‌دست آوردن آن توانایی‌هایی که برای استقلال و اتکابه‌خود نیاز هستند، پا به عرصه‌ی بزرگسالی می‌گذاریم. یادگیری مهارت‌های مستقل بودن بسیار مهم است.

۳۶. تبدیل سرگرمی به شغل

اگر همه‌ی ما بتوانیم با انجام آنچه عاشقش هستیم پول دربیاوریم و به این صورت هم سرگرم باشیم و هم بازدهی داشته باشیم، جامعه‌ی بسیار شادتر و متعادل‌تری خواهیم داشت. شاید این امر همیشه هم امکان‌پذیر نباشد، اما در مواردی هم سرگرمی می‌تواند تبدیل به شغل پرمنفعتی بشود.

۳۷. فراموشی روابط گذشته

شاید عاشق شدن و فارق شدن بهتر از هرگز عاشق نشدن باشد، اما درد فراوانی هم به‌دنبال دارد. التیام یک قلب شکسته فرآیندی است که زمان می‌برد، اما می‌توانیم از این دوره‌ی دشوار سر سالم به در ببریم.

۳۸. کنترل کردن احساسات

عصبانیت کنترل‌نشده ممکن است شما را به دردسر بیندازد، اما چیزهایی مثل حسادت و غرور در همه‌ی موقعیت‌ها مخرب هستند. کنترل احساسات به شما اجازه می‌دهد همیشه یک قدم جلوتر باشید و منطقی‌تر فکر کنید، حتی در موقعیت‌هایی که دچار کشمکش عاطفی هستید.

۳۹. مسئولیت‌پذیرتر بودن

بخش قابل‌توجهی از تبدیل‌شدن به یک فرد بزرگسال بالغ، توانایی فکر کردن پیش از تصمیم گرفتن است. اینکه مسئولیت کارهای خود را برعهده بگیریم و مدام دیگران را مقصر قلمداد نکنیم، درست به‌اندازه‌ی حمایت از خانواده‌تان و تأمین نیازهای آنها مهم است.

۴۰. بیشتر دانستن درباره‌ی هنر، موسیقی، فرهنگ و غیره

برای صحبت‌کردن و هم‌رنگ شدن با افراد مختلف از فرهنگ‌های متفاوت، بهترین چیز برخورداری از یک آموزش جامع و همه‌جانبه است. موضوعاتی مانند هنر، موسیقی، تاریخ و فرهنگ اغلب آدم را گیج می‌کنند، اما اگر زمان کافی برای یادگیری آنها اختصاص بدهید و از وب‌سایت‌ها و دوره‌های آنلاین مفید بهره ببرید، درک‌شان آسان می‌شود.

۴۱. استفاده‌ی کمتر از شبکه‌های اجتماعی

شاید بعضی‌ها ساعات زیادی را جلوی تلویزیون هدر ندهند، یا مدام دنبال بازی‌های ویدئویی نباشند، اما شبکه‌های اجتماعی به اعتیادی جدی در میان طیف گسترده‌ای از جوامع تبدیل شده است. ارتباط با دوستان و فامیل خوب است، اما اگر روزانه بیشتر از یک ساعت را به شبکه‌های اجتماعی اختصاص می‌دهید، وقتش است که تغییری در این عادت خود به‌وجود بیاورید.

۴۲. یادگیری دفاع شخصی

اینکه امنیت خود و کسانی که دوست‌شان دارید را تامین کنید، مجموعه مهارت‌های بسیار مهمی هستند که باید داشته باشید. هر چه نباشد، کف گرگی و لگدپرانی همه‌ی ماجرا نیست! باید یاد بگیرید خودتان چه کنید و نسبت به افرادی که قصد آزار دارند چه رفتاری داشته باشید.

۴۳. عاشقانه‌تر رفتار کردن

عشق اغلب نخستین قربانیِ روابط بلندمدت و جدی است، اما اصلا قرار نیست از بین برود. چند رفتار عاشقانه می‌تواند این شور و حرارت را برای سال‌های سال حفظ کند. چنین رفتاری جالب است، حتی اگر از آن آدم‌های عاطفی و عاشق‌مسلک هم نباشید.

۴۴. به‌خاطر آوردن روزها و تاریخ‌های مهم زندگی

به‌خاطر آوردن روزها و تاریخ‌های مهم زندگی از اهداف سال جدید

حالا که به عشق و روابط جدی پرداختیم، این را هم بگوییم که مسلما هیچ‌کس دوست ندارد تولدها، سالگردها و دیگر تاریخ‌های مهم را مدام فراموش کند. توصیه‌های فراوانی برای تقویت حافظه هستند که تسلط بر آنها زمان بسیار کمی می‌گیرد، اما با استفاده از آنها دیگر هرگز تاریخ مهمی را فراموش نخواهید کرد.

۴۵. اجتماعی‌تر شدن

مسلما به‌عنوان یک آقا یا خانم، لذت‌های خودتان را در زندگی دارید. سرگرم هستید، با آدم‌های جدید ملاقات می‌کنید و چیزهای جالبی یاد می‌گیرید، اما می‌توانید مهارت‌های مدیریت را هم در خودتان پرورش بدهید و کار گروهی را یاد بگیرید. حتی اگر درون‌گرا یا خیلی خجالتی هستید و تمایل چندانی به صحبت با دیگران ندارید هم راه‌هایی وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آنها به عضو نسبتا فعال‌تری از جامعه‌ی خود بدل شوید.

۴۶. خلاق‌تر شدن

مواقعی در زندگی وجود دارند که از نظر ذهنی خسته می‌شویم و کفگیرِ خلاقیت‌مان به ته دیگ می‌خورد. این زمانی بدتر می‌شود که کار یا حتی سرگرمی‌های شما به ایده‌های جدیدتان و تفکر خارج از عرف بستگی دارند. منابع بسیاری وجود دارند که در این مورد هم مانند دیگر مهارت‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا خلاقیت خود را به شیوه‌های مختلف پرورش بدهید.

۴۷. بیان و ارائه‌ی داشته‌های خود به‌شیوه‌ی هنرمندانه

اگرچه برخی از ما منطقی‌تر هستیم و رویکردهای ذهنی علمی‌تری داریم، اما بیشتر آدم‌ها همچنان بارقه‌ی خلاقی در ذهن خود دارند. اینکه خودتان و دیدگاه‌هایتان را به‌شیوه‌ای خلاقانه و هنرمندانه ارائه کنید، کمک فراوانی به کاهش استرس و تقویت ذهن می‌کند. برخی از این فعالیت‌ها به شما کمک می‌کنند فعال بمانید و کالری بیشتری هم بسوزانید. پس به سراغ هنر بروید، دست به قلم ببرید، مهارت را پیش بگیرید، پروژه‌های دست‌ساز انجام بدهید، هر چیزی که باعث می‌شود روح‌تان به پرواز در بیاید.

۴۸. روبه‌رو شدن با ترس‌ها و تزلزل‌ها

شاید این مورد را بین دیگر اهداف سال نو پنهان ببینید، اما ترس و تزلزل اغلب دلیل اصلیِ بسیاری از مشکلاتی هستند که می‌خواهیم رفع‌ورجوع‌شان کنیم. به‌جای غلبه بر ترس، باید به‌سراغ کنترل آن بروید. این امر شما را قادر می‌کند بسیاری از تزلزل‌هایی را که در زندگی دچارشان هستید، کنار بگذارید.

۴۹. نوشتن کتاب یا خاطرات روزمره

اگر بدانید بسیاری از آدم‌هایی که دوروبرتان هستند چه داستان‌هایی برای تعریف کردن دارند، اما اعتمادبه‌نفس و مهارت نوشتن آنها را ندارند، شگفت‌زده خواهید شد. حتی اگر فکری آنی برای نوشتن چند جمله‌ی کوتاه در دفتر خاطرات روزمره‌تان به ذهن‌تان خطور کرده، با وجود این همه نکته و ترفند برای نوشتن خاطرات و وقایق روزانه، نباید از به رشته‌ی تحریر درآوردن آنها کوتاهی کنید.

۵۰. چسبیدن به عادت‌های خوبی که در خود پرورش داده‌اید

آخرین و یکی از مهم‌ترین‌ها اهداف این است که همه‌ی تغییرات مثبتی که ایجاد کرده‌اید، باید همیشگی شوند. باید روی چسبیدن به عادات خوبی که ایجاد کرده‌اید کار کنید، تا به جزئی طبیعی از آنچه هستید بدل شوند. این‌گونه است که به خودبهبودی حقیقی دست می‌یابید.

خب این هم از این. فهرست پروپیمانی از توصیه‌ها، نکته‌ها و ترفندهایی که به شما کمک می‌کنند هدف خود برای سال جدید را بهتر دیده و تغییرات بلندمدتی در زندگی‌تان ایجاد کنید. همه‌ی ما بروبچه‌های وب‌سایت چطور، سالی خوش، سرشار از تصمیم‌های خوب و موفقیت‌های کوچک و بزرگ را برای شما آرزومندیم!

راستی، اگر هدفی در ذهن دارید که فکر می‌کنید می‌تواند برای دوستان شما در چطور و خوانندگان این مقاله هم مفید باشد، ولی در این فهرست نیست، پایین همین صفحه، در قسمت دیدگاه‌ها، هدف خود را با مختصری توضیح در ادامه‌ی این مقاله بنویسید.

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و مدیران کارآمد می باشد، جایی که به شما کاربران گرامی اطلاع رسانی شود در بخش های هتلداری، ایرانگردی، جهانگردی، مدیریت و صنایع وابسته از جمله آشپزی، قنادی و مهارت های زندگی که شما را یاری دهد.
پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی که متعلق به گروه مهرشادگلابچی می باشد برای یاری دانشجویان گردشگری و هتلداری و اصناف وابسته در بخش تحقیقات دانشجویی دانشجویان این مرز و بوم را یاری می دهد، از جمله خدمات دیگری که این گروه ارائه می دهد طراحی وب سایت برای ارگان ها، شرکت های دولتی و خصوصی می باشد و پشتیبانی سایت، محتوا سازی، سئو، بازاریابی اینترنتی، تبلیغات اینترنتی، کمپین تبلیغاتی از فعالیت های این مجموعه می باشد.
Designed By Erfan Powered by Bayan