توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و اصناف وابسته

کاربردها و خواص وازلین

کاربردها و خواص وازلین برای زیبایی

۱. نرم کننده پوست خشک

شب‌ها وازلین را روی پوست خشک و زبر خود بگذارید. برای تاثیر بیشتر، بگذارید شب روی پوست‌تان بماند. صبح روز بعد آن را بشویید. با این کار، در زمستان‌ها پوستی زیبا و درخشان خواهید داشت. اما بدانید که وازلین باید عمیقا جذب پوست‌تان شود.

۲. اسکرابی برای لب‌های نرم و صورتی

استفاده از بالم لب برای مراقبت از لب‌ها کافی نیست. برای رفع سیاهی لب‌ها به لایه‌برداری نیز نیاز است. برای این کار، مقداری شکر را با کمی وازلین مخلوط کنید. مخلوط را به آرامی و به مدت چند دقیقه روی لب‌های خود اسکراب کرده و سپس پاک کنید. ترجیحا از شکر قهوه‌ای استفاده کنید زیرا از شکر دانه درشت نرم‌تر است.

 ۳. مراقبت از مژه‌ها

قبل از استفاده از ریمل، مقداری وازلین روی مژه‌های خود بزنید تا از شکستن و یا نازک شدن آن‌ها جلوگیری کنید. وازلین، مژه‌های شما را نرم کرده و آن‌ها را براق و ضد آب می‌کند.

۴. جلوگیری از ماندن رژ لب روی دندان‌ها

هیچ کس دوست ندارد رژ لب روی دندان‌هایش باشد. شما دوست دارید؟ بنابراین، قبل از استفاده از هر گونه رژ لب تیره، مقداری وازلین را روی دندان‌های خود بمالید.

۵. برداشتن مژه‌های مصنوعی

اگر مژه‌های مصنوعی شما به شکل نامرتب به چشم‌تان چسبیده‌اند، نگران نباشید زیرا راه حل خوبی برای شما داریم. یک گوش پاک‌کن را در وازلین بزنید و روی مژه‌های مصنوعی بمالید. بگذارید مدتی بماند تا چسب آن نرم شود. سپس با آب گرم بشویید. مژه‌ها به راحتی درمی‌آیند.

۶. هایلایتر پوست

وازلین مانند یک هایلایتر عالی برای پوست عمل می‌کند. فقط کافی است مقداری وازلین روی گونه‌ها و استخوان پیشانی بزنید تا ظاهری زیبا داشته باشید.

۷. پاک کننده آرایش

وازلین یک راه ارزان و آسان برای پاک کردن آرایش به ویژه آرایش تیره چشم، ریمل و خط چشم است. برای پاک کردن آرایش می‌توانید مقداری وازلین را روی صورت خود نیز بزنید. اما برای جلوگیری از هر گونه تحریکی، آن را زود بشویید.

۸. بالم لب عالی

می‌توانید از وازلین به عنوان بالم لب نیز استفاده کنید زیرا لب‌ها را نرم کرده و رطوبت آن‌ها را حفظ می‌کند. همچنین می‌توانید با مخلوط کردن وازلین و مقداری پودر شربت آماده، بالم لب معطر خانگی نیز درست کنید.

۹. جوان‌سازی پوست

وازلین برای پوست خشک، زبر و خسته، مانند یک مرطوب کننده عالی عمل می‌کند. این ماده یک لایه محافظتی را روی پوست ایجاد کرده و رطوبت را حبس می‌کند تا از زیبایی طبیعی پوست محافظت کند. بنابراین به حفظ درخشش پوست کمک می‌کند. همچنین می‌توان از وازلین برای نواحی حساس مانند اطراف چشم نیز استفاده کرد تا خطوط و چین و چروک را از بین ببرد.

۱۰. اسپای سالم صورت

برای داشتن صورتی براق و درخشان، مقداری وازلین را روی پوست خود بگذارید و ماساژ دهید تا چربی آن از بین رفته و جذب پوست شود. این کار آسان‌ترین راه برای درخشان کردن پوست و محافظت از آن در برابر شستشوی زیاد در زمستان‌هاست.

۱۱. رژگونه کرمی

اگر رژگونه کرمی ندارید نگران نباشید زیرا می‌توانید با مخلوط کردن وازلین و رژ لب آن را درست کنید. برای تهیه رنگ مورد نظر، رژ لب مورد نظر را با وازلین ترکیب کنید و رژگونه کرمی زیبایی برای مهمانی‌های خود داشته باشید.

۱۲. کرم شب

در زمستان‌ها برای داشتن پوستی درخشان و تمیز می‌توانید از وازلین گرم به عنوان کرم شب استفاده کنید.

کاربردها و خواص وازلین برای بدن

۱۳. محافظت از ناخن و پوست اطراف آن

وازلین روشی موثر برای ترمیم پوست خشک اطراف ناخن و ناخن است. فقط کافی است مقداری وازلین را روی ناخن‌ها و پوست اطراف آن‌ها بمالید. این کار را شب‌ها انجام دهید و دستکش‌های نرم بپوشید تا رطوبت وازلین در دست‌ها بماند. این کار به نرم شدن پوست اطراف ناخن و داشتن ناخن‌هایی براق به شما کمک می‌کند.

۴. جلوگیری از ماندن لاک ناخن بر روی پوست

می‌توانید لاک ناخن خود را بدون رنگی کردن اطراف ناخن، بزنید. فقط کافی است مقداری وازلین را بر روی پوست اطراف ناخن‌ها بزنید تا از رنگی شدن آن‌ها جلوگیری کنید. با این کار، یک مانیکور عالی و بدون نیاز به تمیزکاری خواهید داشت.

۱۵. دست‌ها و پاهای نرم

برای جلوگیری از خشکی دست‌ها و پاها در زمستان، روی آن‌ها وازلین بمالید. شب، بهترین زمان برای این کار است. بنابراین، وازاین را شب‌ها روی دست‌ها و پاهای خود بمالید و آن‌ها را با دستکش و جوراب پنبه‌ای بپوشانید تا رطوبت در آن‌ها باقی بماند و سریع‌تر به نتیجه برسید. صبح بعد، دست‌ها و پاهایی نرم خواهید داشت.

۱۶. عطر خود را ماندگارتر کنید

آیا می‌دانید پوست مرطوب، عطر را بهتر نگه می‌دارد؟ باید کاری کنید که عطرتان ماندگارتر شود. بنابراین قبل از استفاده از هر گونه عطری، مقداری وازلین روی گردن و مچ دست خود بزنید و تمام روز خوشبو باشید.

۱۷. درمان ترک پا و خشکی آرنج

وازلین یکی از بهترین راه‌ها برای درمان ترک پا و خشکی آرنج است. بهترین زمان برای استفاده از وازلین، شب‌ها قبل از خواب است. وازلین را روی پاها بمالید و جوراب پنبه‌ای بپوشید تا از پاک شدن وازلین جلوگیری کنید. صبح بعد، تفاوت را خواهید دید.

۱۸. پوشیدن راحت گوشواره

اگر نمی‌توانید گوشواره‌های خود را بپوشید، مقداری وازلین روی لاله گوش خود بمالید تا گوشواره‌ها به راحتی در گوش شما فرو روند. این، یک راه راحت و بدون درد برای پوشیدن گوشواره بعد از مدت طولانی است.

۱۹. باز کردن درب لاک ناخن‌های قدیمی

برای باز کردن بطری لاک ناخن خود خیلی زحمت نکشید.

مقداری وازلین روی قسمت بالایی بطری بمالید و دفعه بعد، آن را به راحتی باز کنید. این کار از چسبیدن لاک به قسمت بالای بطری جلوگیری می‌کند.

کاربردها و خواص وازلین برای مو

۲۰. رفع وزی مو

برای صاف کردن موی وز، مقداری وازلین را در کف دست خود بگذارید و روی موهای وز شده بمالید. اما خیلی استفاده نکنید زیرا موهای‌تان را چرب می‌کند.

۲۱. نرم کردن پوست سر

می‌توانید مقداری وازلین را قبل از شامپو زدن روی پوست سر خود بمالید تا گردش خون را افزایش دهد. این کار خشکی و خارش پوست سر را رفع می‌کند.

۲۲. پوشاندن موخوره

استفاده از مقداری وازلین می‌تواند موخوره‌ها را بپوشاند و موها را مساوی نشان دهد.

۲۳. محافظت از پوست در برابر رنگ مو

قبل از استفاده از رنگ مو، فر کردن مو یا صاف کردن مو، مقداری وازلین را اطراف خط رویش مو بمالید تا از رسیدن رنگ و مواد شیمیایی به پوست جلوگیری کند.

۲۴. براشتن آدامس از روی مو

وازلین را روی قسمتی از مو که آدامس به آن چسبیده بگذارید و بمالید تا آدامس از مو جدا شود.

کاربردها و خواص وازلین برای مصرف خانگی

۲۵. براق کردن کفش‌ها

مقداری وازلین را روی چکمه‌ها، کفش‌ها، کیف‌ها و دیگر وسایل چرمی بمالید تا براق شوند.

۲۶. درست کردن زیپ‌ها

با زیپ قفل شده کیف‌ها، شلوارها و دیگر وسایل کلنجار نروید. مقداری وازلین را به دو طرف زیپ بمالید تا نرم شود.

۲۷. پاک کردن لکه آرایش از روی لباس

اگر روی لباس، بالش، پتو و ملحفه‌های خود لکه آرایش دارید، مقداری وازلین روی آن‌ها بمالید و بگذارید مدتی بماند، سپس بشویید. این کار به پاک شدن لکه‌ها از روی لباس کمک می‌کند.

۲۸. جلوگیری از جیر جیر در

مقداری وازلین را روی لولای در بمالید تا از صدای جیر جیر آن جلوگیری کند.

۲۹. درست کردن کلیدهای قدیمی و قفل‌های زنگ زده

اگر کلیدهای شما وارد قفل زنگ‌زده نمی‌شوند، مقداری وازلین روی کلیدها بمالید و سعی کنید قفل را باز کنید. قفل به راحتی باز می‌شود.

۳۰. جلوگیری از ماندن رنگ روی شیشه، درها و غیره

اگر می‌خواهید اتاق خود را رنگ کنید، یادتان باشد که روی لبه درها، شیشه‌ها، دستگیره‌های در و لولاها وازلین بمالید تا از پاشیدن رنگ و چسبیدن روی آن‌ها جلوگیری کنید. بعد از رنگ زدن، آن‌ها را با پارچه پاک کنید.

۳۱. باز کردن کشوهای گیر کرده

می‌خواهید کشوهایی که گیر کرده‌اند را باز کنید؟

مقداری وازلین را برای کشوها به کار ببرید تا از گیر کردن دوباره آن‌ها جلوگیری کنید. با این کار، دفعه بعد، کشو به راحتی باز می‌شود.

۳۲. دور کردن مورچه از غذای حیوانات خانگی

برای جلوگیری از رفتن مورچه در غذای حیوانات خانگی، لایه نازکی از وازلین را به قسمت بیرونی ظرف غذای حیوان بمالید. این کار مانع از آمدن مورچه‌ها می‌شود.

۳۳. جلوگیری از چسبیدن شمع به جا شمعی

اگر می‌خواهید دوباره از جاشمعی استفاده کنید، مقداری وازلین را روی جاشمعی بمالید تا شمع آب شده به دیواره جاشمعی نچسبد.

۳۴. بیرون آوردن حلقه و انگشتر

اگر حلقه شما در انگشت‌تان گیر کرده، مقداری وازلین روی آن بمالید. وازلین، حلقه، انگشتر و النگو را از انگشت و دست شما باز می‌کند. فقط باید بعد از زدن وازلین، حلقه خود را بچرخانید.

۳۵. آتش‌زنه

اگر قصد دارید به اردو بروید، وازلین را فراموش نکنید زیرا مشکلات مربوط به آتش را حل می‌کند. یک پنبه کوچک را در آن فرو برده و روی چوب‌ها بگذارید تا به راحتی آتش بگیرند.

۳۶. محافظت از تیغ ریش‌تراشی

وازلین را روی تیغ‌های ریش‌تراشی خود بمالید تا آن‌ها را نو نگه دارد. فقط باید تیغ‌ها خشک باشند تا زنگ نزنند.

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و مدیران کارآمد می باشد، جایی که به شما کاربران گرامی اطلاع رسانی شود در بخش های هتلداری، ایرانگردی، جهانگردی، مدیریت و صنایع وابسته از جمله آشپزی، قنادی و مهارت های زندگی که شما را یاری دهد.
پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی که متعلق به گروه مهرشادگلابچی می باشد برای یاری دانشجویان گردشگری و هتلداری و اصناف وابسته در بخش تحقیقات دانشجویی دانشجویان این مرز و بوم را یاری می دهد، از جمله خدمات دیگری که این گروه ارائه می دهد طراحی وب سایت برای ارگان ها، شرکت های دولتی و خصوصی می باشد و پشتیبانی سایت، محتوا سازی، سئو، بازاریابی اینترنتی، تبلیغات اینترنتی، کمپین تبلیغاتی از فعالیت های این مجموعه می باشد.
Designed By Erfan Powered by Bayan