توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و اصناف وابسته

تنها به سفر برویم یا به صورت گروهی؟

۱- هنگامی که با گروهی از دوستان خود بیرون می‌روید، باز هم با دیگران صحبت کرده و روابط جدید خود را توسعه می‌دهید

برای تنها سفر کردن، باید قادر باشید تا روابط جدیدی را توسعه دهید و با افراد دارای فرهنگ‌های مختلف و منحصر به فرد تعامل داشته باشید.

هنگامی که با گروهی از دوستان نزدیک بیرون می‌روید، در یک پارک می‌نشینید و یا بازی فوتبالی را تماشا می کنید، آیا مایلید از گروه خود دور شوید و مکالمات طولانی با افراد دیگر داشته باشید؟ اگر چنین است، بهتر است تنها سفر کنید. اگر به طور مداوم از تنهایی هراسانید و بدون همراه کمتر لذت می برید، تنها سفر کردن برایتان بسیار دشوار خواهد بود. پس بهتر است تا برای خود دوستانی بیابید.

۲- هنگام مسافرت با گروهی از دوستان نزدیک خود، هنوز هم می‌خواهید در یک مهمان خانه بمانید

تنها سفر کردن نیازمند این است که بتوانید براساس توانایی و مهارت های اجتماعی منحصر به فرد خود در مهمان خانه‌ها بمانید. اگر می خواهید در مهمان‌خانه باشید، پس از آن لذت می برید.

بهره ای که از سفر با دوستان می برید اینست که در محل اقامت، بدون انجام هزینه های زیادی برای استخر و سالن‌های ورزشی، در خرج کردن صرفه‌جویی می‌شود. زیرا هم برای استفاده از این مکان ها قرار نیست به تنهایی هزینه کنید، و هم این که شاید وقت شما به اندازه ی کافی در سفر پر شده و دیگر نیازی به این تفریحات نداشته باشید. در این مورد ممکن است حس کنید که اقامت در یک هتل خوب، بهتر از یک مهمان‌خانه است. اما آیا هنوز هم ترجیح می‌دهید در یک مهمان خانه بمانید؟ پس در این صورت شما برای تنها سفر کردن عالی هستید. اگر یک مهمان‌خانه را به یک هتل ترجیح می‌دهید، احتمالا باید ایده ی ملاقات با افراد جدید و پیدا کردن دوستان جدید را دوست داشته باشید. این امر شما را قادر می‌سازد تا تنهایی از سفر لذت ببرید. همچنین تنها سفر کردن برایتان مناسب می باشد.

۳ – یک وعده ی غذایی ارزان و ساده را به رستوران رفتن ترجیح می‌دهید

اگر قصد دارید تنها سفر کنید، پس باید بدانید که برای اکثر مردم، امور مالی می‌تواند به یک مسأله تبدیل شود. همچنین فرصت زیادی برای ناهار خوردن در یک رستوران گران قیمت را ندارید.

اگر می خواهید در امور مالی خود بیشتر صرفه‌جویی کنید، خوردن یک وعده ی غذایی سریع و ارزان، در تنها سفر کردن ضروری است. زمانی که با دوستان خود به سفر می روید، همیشه خود را روی صندلی یک رستوران می‌بینید و این موضوع می‌تواند در خالی کردن کیف پول شما موثر باشد.  بنابراین اگر ترجیح می‌دهید وعده‌های غذایی سریع و ارزانی داشته باشید، بهتر است که تنها سفر کنید. با زمان اضافی که به دست می‌آورید، قادر خواهید بود از مکان های زیبای بیشتری لذت ببرید، به حرکت خود ادامه دهید و مهم تر از همه پول خود را پس‌انداز کنید.

۴ – به جای بیرون رفتن و خوابیدن، ترجیح می‌دهید تمام مناظر را ببینید

هنگامی که تنها سفر می‌کنید، فرصت های زیادی برای دیدن همه ی مناظر دارید. با این حال اگر بخواهید به سرعت از یک محل به محل دیگر بروید و از همه چیز دیدن کنید، باید صبح زود از خواب بیدار شوید.

تعداد زیادی از مردم که تنها سفر می‌کنند، به آشنا شدن با فرهنگ یک شهر جدید و دیدن آنچه که در اطرافشان وجود دارد علاقه‌مند هستند. اگر شما از اشخاصی هستید که ترجیح می‌دهید زود هنگام بیدار شده تا همه ی مناظر را ببینید و علاقه ای به خواب زیاد در سفر ندارید، پس سبک سفر شما بیشتر تنهایی است. در هنگام مسافرت با دوستان، بیشتر وقت شما در رستوران ها و در شهر گذرانده می‌شود و در نتیجه برای خوابیدن زمان بیشتری صرف می‌کنید. بیدار شدن در بعدازظهر، دیدن مناظری مانند موزه‌ها یا گالری‌های هنری را سخت می‌کند و اگر این مسائل برایتان مهم هستند، تنها سفر کردن گزینه‌ی بهتری برایتان خواهد بود.

۵ – وقتی تنها هستید، راحت‌ترید

می خواهیم واضح به شما بگوییم که سفر های بدون همراه، بسیار راحت تر و آرامش بخش تر هستند. در تنهایی خود، راحت باشید. فاصله ی سوار شدن به هواپیما، قطار و یا اتوبوس معمولا زیاد بوده و در این زمان به تنهایی می‌توانید دوست پیدا کنید. بنابراین اگر تنها سفر می‌کنید، برای این امر باید آماده باشید.

سفر بین نقاط مختلف یک کشور و یا حتی دورتر از آن، ساعت‌ها زمان می‌برد و اگر از نظر مالی وضع خیلی خوبی نداشته باشید و مجبور شوید که از وسایل حمل و نقل ارزان تری استفاده کنید، شاید حتی روزها طول بکشد. اگر قادر نباشید در طول سفر های طولانی دوستی پیدا کنید، می توانید این زمان را به بررسی افکار خود اختصاص داده و به گونه ای برنامه ریزی کنید که فرد دیگری در کار نخواهد بود. اگر شما از آن دسته اشخاصی هستید که نیاز به وجود مردم در اطراف خود دارید، پس نباید تنها سفر کنید. اگر سعی دارید تا تغییری ایجاد کرده و با اهداف بزرگ و برنامه ریزی های خاصی بیاندیشید، با این روش می‌توانید راه بسیار خوبی برای رفتن به دور دست ها پیدا کنید. به منطقه ی راحتی بروید، فرصتی به خود بدهید و خود را آماده کنید تا مقداری از زمانتان را به تنهایی صرف کنید و تصمیمات مفیدی بگیرید.

۶ – تأیید افراد دیگر را برای انجام کار نیاز ندارید

به دنبال تصویب دیگران بودن در مورد استقلال و توانایی تان، یک راه طولانی در اولین گام است. در زندگی موقعیت‌های زیادی به وجود می‌آید که در آن بعضی افراد نظرات خود را درباره آن بیان می کنند. اگر تصمیم دارید تنها سفر کنید، مطمئن باشید نظرات بسیاری را در این باره خواهید شنید.

ترک شغل خود، به دنبال حرفه ای جدید گشتن و در انتظار بودن، به ویژه برای برخی از والدین قابل باور نیست. بنابراین باید مستقل و آگاه باشید، زیرا ممکن است مردم تصمیم تان را تأیید نکنند. سفر در دنیا و انجام آن به تنهایی می‌تواند برای کسانی که به شما نزدیک هستند ترسناک باشد و اگر فرد مستقلی نیستید و به نظرات دیگران زیاد توجه می کنید، مطمئن باشید که افرادی را پیدا خواهید کرد که بسیار ناامید کننده با شما حرف خواهند زد. در این حالت ممکن است که تنها سفر کردن برایتان مشکل شود. اما اگر دوست دارید تا به دیگران بیشتر از حد لازم توجه کرده و اهمیت دهید، بهتر است تا به جای این که زمان خود را در تنهایی و بی کسی صرف کنید، سفر با دوستان را برای تعطیلات و مرخصی خود انتخاب کنید. بدون شک این انتخاب گزینه ی بهتری برای شما خواهد بود.

۷ – رفتن به یک کافی شاپ را به یک جشن ترجیح می‌دهید

رفتن به کافی شاپ ها به جای جشن و میهمانی های بزرگ، دلیلی است که نشان می‌دهد تنها سفر کردن مناسب شما است. کافی شاپ ها به عنوان محل تجمع افراد اجتماع شناخته شده‌اند، در حالی که جشن ها و میهمانی ها بیشتر به داشتن تفریحات پر سر و صدا. کافی شاپ ها یک محل معاشرت با مردم محلی و لذت بردن از فرهنگ آنهاست. افرادی که بیشتر به کافی شاپ رفتن علاقه دارند به طور کلی به صحبت با دیگران بیشتر علاقمندند و این قطعاً نکته ی مثبتی برای تنها مسافرت کردن است.

۸ – به جای این که تمام سفر شما برنامه ریزی شده باشد، ترجیح می دهید از برنامه های غیر منتظره استقبال کنید

اغلب نوشتن برنامه ی سفر و پیاده سازی آن سخت است و هیچ وقت نمی دانید چه اتفاقی خواهد افتاد. اگر شما از آن دسته اشخاصی هستید که از عدم اطمینان و ماجراجویی‌های اتفاقی لذت می‌برید، پس قطعاً تنها سفر کردن برایتان بهتر است. اگر چه ممکن است یک برنامه ی زمانی برای شروع داشته باشید، اما به احتمال زیاد پس از یافتن دوستان جدید و تصمیم به همراهی با آن ها این برنامه تغییر می‌کند. اگر فردی هستید که دوست دارد کارهایش را با نظمی دقیق انجام دهد و از برنامه ریزی استقبال می کند، پس قطعا تنهایی سفر کردن مناسب شما است.

۹ – به برنامه ها و اهداف خود دقت دارید

دیدن جهان دشوار است، به خصوص اگر سعی داشته باشید تا آن را برنامه‌ریزی کرده، و آن را با برنامه ی دوستان و زندگی دیگران هماهنگ کنید. اگر دیدن دنیا در فهرست شما قرار دارد، پس به طور وضوح بهتر است تنها سفر کنید.

اگر شجاعت پرواز و تنهایی سفر کردن را پیدا نکنید، هرگز قادر به تحقق رؤیای خود درباره ی دیدن جهان نخواهید بود. مردم اهداف و رؤیاهای مخصوص به خود را دارند و زندگی و کار آنها حول این اهداف می‌چرخد، پس غیر‌ممکن است که یک دوست برای انجام رؤیاهایتان با شما همراه شود. افراد مسن‌تر سخت‌تر به آن می‌رسند. برخی از دوستان شما دارای فرزند و شغل‌های تمام وقت هستند و این باعث می‌شود که آن ها به سختی با شما همراه شده و به دور دنیا سفر کنند. در این حالت قطعاً بهتر است تنها سفر کنید، زیرا اگر این کار را نکنید، ممکن است یک رؤیای تحقق نیافته داشته باشید.

تنها سفر کردن برای برخی از افراد مشکل‌تر است. اگر احساس می کنید نوع شخصیت شما در این مقاله نشان داده شده است، پس تنها سفر کردن برنامه ای است که باید به طور جدی آن را در نظر بگیرید.

منبع: آلامتو

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و مدیران کارآمد می باشد، جایی که به شما کاربران گرامی اطلاع رسانی شود در بخش های هتلداری، ایرانگردی، جهانگردی، مدیریت و صنایع وابسته از جمله آشپزی، قنادی و مهارت های زندگی که شما را یاری دهد.
پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی که متعلق به گروه مهرشادگلابچی می باشد برای یاری دانشجویان گردشگری و هتلداری و اصناف وابسته در بخش تحقیقات دانشجویی دانشجویان این مرز و بوم را یاری می دهد، از جمله خدمات دیگری که این گروه ارائه می دهد طراحی وب سایت برای ارگان ها، شرکت های دولتی و خصوصی می باشد و پشتیبانی سایت، محتوا سازی، سئو، بازاریابی اینترنتی، تبلیغات اینترنتی، کمپین تبلیغاتی از فعالیت های این مجموعه می باشد.
Designed By Erfan Powered by Bayan