توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و اصناف وابسته

فواید توت‌فرنگی‌

۱. توت‌فرنگی‌ تولید انرژی می‌کند

ما در طول روز برای حفظ سطح انرژی به غذا و خوراکی‌‌ نیاز داریم. وقتی صحبت از مبارزه با خستگی می‌شود، توت‌فرنگی انتخابی عالی است چون حاوی نیترات است که به گردش خون سالم کمک می‌کند.

۲. توت فرنگی میل جنسی‌تان را زیاد می‌کند

درست است، توت‌فرنگی واقعا می‌تواند به ما احساس عاشقانه‌ی بیش‌تری ببخشد. این میوه‌ی شهوت‌انگیز حتی در سوپسنتی که در قرن سیزدهم در فرانسه به تازه ازدواج کرده‌ها می‌دادند نیز استفاده می‌شده است. چه دلیل عالی‌ای برای شروع بیش‌تر خوردن توت‌فرنگی!

۳. توت‌فرنگی می‌تواند خطر حمله‌ی قلبی را کاهش دهد

مطالعه‌ای که توسط دانشکده‌‌ی بهداشت هاروارد در امریکا و دانشگاهی در آنگلیای شرقی بریتانیا انجام شد رژیم‌های غذایی را در بین ۹۳۰۰۰ زن ۲۵ تا ۴۲ مورد برسی قرار دادند. محققان دریافتند که خوردن سه وعده توت‌فرنگی یا بلوبری در هفته می‌تواند خطر حمله‌ی قلبی را تا ۳۲ درصد کاهش دهد.

۴. توت‌فرنگی حافظه‌ی کوتاه‌مدت را تقویت می‌کند

توت‌فرنگی فقط برای بدن ما خوب نیست، برای مغزمان هم عالی است. در یک مقاله‌ی چاپ شده در مجله‌ی کشاورزی و شیمی کشاورزی و مواد غذایی، محققان دریافتند که سطح بالای انتی اکسیدان در میوه‌هایی مثل توت‌فرنگی می‌تواند حافظه را تقویت کند و از زوال ذهنی جلوگیری کند.

۵. توت‌فرنگی خواص ضد پیری دارد

همین که سن‌مان بالا می‌رود بدن‌مان کولاژن کم‌تری تولید می‌کند و این امر به تولید چین و چروک منجر می‌شود. ویتامین ث موجود در توت‌فرنگی در تولید کلاژن بسیار حائز اهمیت است. توت‌فرنگی همچنین به کاهش سرعت سالخوردگی پوست کمک می‌کند.

۶. توت‌فرنگی سلامت استخوان‌ها را تقویت می‌کند

وقتی به دنبال بهبود سلامت‌مان هستیم، خیلی راحت از استخوان‌های‌مان غفلت می‌کنیم، ولی با پا به سن گذاشتن، تراکم استخوان‌ کم می‌شود. توت‌فرنگی طیفی از مواد مغذی دارد که می‌توانند سلامت استخوان را بهبود ببخشند از جمله ویتامین ث، پتاسیم، ویتامین کا و مگنزیم.

۷. توت‌فرنگی ایمنی بدن را تقویت می‌کند

زندگی‌های شلوغ، استرس، و یک رژیم غذایی نامناسب فقط بعضی از چیزهایی هستند که می‌توانند سیستم ایمنی‌مان را ضعیف کنند. مشکل این است که، اگر سیستم ایمنی‌مان به درستی‌ کار نکند ما در برابر بیماری‌ها آسیب‌پذیر می‌شویم. اگر مدام احساس کسالت می‌کنید، بدانید که قضیه به یک سیستم ایمنی ضعیف بر می‌شود. خبر خوب آن‌که توت‌فرنگی منبعی عالی از ویتامین ث است که کمک می‌کند از سیستم ایمنی محافظت کنیم.

۸. توت‌فرنگی کمک می‌کند چربی‌های ذخیره شده را بسوزانیم

وقتی بدن از آن‌چه می‌سوزاند چربی بیش‌تری ذخیره می‌کند، دچار اضافه وزن می‌شود. اما، انتی‌اکسیدان‌های یافت شده در توت‌فرنگی می‌تواند سرعت سوخت و ساز را افزایش دهد تا این‌که بدن از آن‌چه ذخیره می‌کند، چربی بیشتری بسوزاند. ویتامین ث توت‌فرنگی همچنین در حفظ سوخت‌وساز سالم که به وزن کم کردن کمک می‌کند نقش مهمی بازی می‌کند.

ترکیب چربی سوز دیگر موجود در توت‌ فرنگی آنتوسیانین است- این ترکیب است که به توت‌فرنگی آن رنگ شاداب را می‌بخشد. در مطالعه‌ای که در مجله‌ی شیمی کشاورزی و مواد غذایی چاپ شد، محققان دریافتند که وقتی در کنار یک رژیم غذایی پر چربی به حیوانات آنتوسیانین می‌دهند، آنها ۲۴ درصد کمتر از حیواناتی که به آنها آنتوسیانین داده نمی‌شود وزن اضافه می‌کنند.

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و مدیران کارآمد می باشد، جایی که به شما کاربران گرامی اطلاع رسانی شود در بخش های هتلداری، ایرانگردی، جهانگردی، مدیریت و صنایع وابسته از جمله آشپزی، قنادی و مهارت های زندگی که شما را یاری دهد.
پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی که متعلق به گروه مهرشادگلابچی می باشد برای یاری دانشجویان گردشگری و هتلداری و اصناف وابسته در بخش تحقیقات دانشجویی دانشجویان این مرز و بوم را یاری می دهد، از جمله خدمات دیگری که این گروه ارائه می دهد طراحی وب سایت برای ارگان ها، شرکت های دولتی و خصوصی می باشد و پشتیبانی سایت، محتوا سازی، سئو، بازاریابی اینترنتی، تبلیغات اینترنتی، کمپین تبلیغاتی از فعالیت های این مجموعه می باشد.
Designed By Erfan Powered by Bayan