توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و اصناف وابسته

بهترین فرودگاه های جهان در سال 2016 معرفی شدند

در رتبه بندی سال ۲۰۱۶ بهترین فرودگاه های جهان همانند سه سال گذشته فرودگاه بین المللی چانگی(Changi) سنگاپور به عنوان بهترین فرودگاه انتخاب شد. این فرودگاه به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز حمل و نقل جنوب شرق آسیا شناخته می‌شود. مدیر عامل این فرودگاه پس از به دست آورده جایزه بهترین فرودگاه جهان برای چهارمین سال متوالی اعلام کرد که این جایزه عزم آن‌ها برای افزایش کیفیت را بیشتر کرده است. در ادامه با بهترین فرودگاه های جهان  آشنا خواهید شد.

لیست بهترین فرودگاه های جهان

۱۰- فرودگاه بین المللی دوحه قطر

تعداد مسافران سالانه: ۳۰ میلیون نفر

رتبه قبلی: ۲۲

بهترین فرودگاه های جهان

این فرودگاه که با هزینه ۱۶ میلیارد دلاری ساخته شده است هم اکنون میزبان پروازهای خطوط هوایی قطر است. موسسه Skytrax اعلام کرده است که این فرودگاه بهترین و لوکس‌ترین معماری را در بین تمامی فرودگاه‌های دنیا دارد.

۹- فرودگاه بین المللی کازایی در اوزاکا ژلاپن

تعداد مسافران سالانه: ۲۰ میلیون نفر

رتبه قبلی: ۱۲

بهترین فرودگاه های جهان

این فرودگاه اگرچه بهترین فرودگاه جهان نیست اما یکی از مشهورترین فرودگاه های جهان است. فرودگاه کازایی بر روری یک جزیره مصنوعی در اوزاکای ژاپن ساخته شده است. این فرودگاه دارای معماری عالی، تسهیلات رفاهی مناسب و پرسنل کمک کننده است.

۸- فرودگاه هیترو لندن

تعداد مسافران سالانه: ۷۳٫۴ میلیون نفر

رتبه قبلی: ۸

بهترین فرودگاه های جهان

این فرودگاه سومین فرودگاه جهان از نظر مالی و پنجمین فرودگاه جهان از نظر تعداد مسافر است. فرودگاه هیترو لندن ۸ سال پیش ساخته شده است و ۵ ساختمان ترمینال دارد. این فرودگاه مهمترین بخش حمل و نقل خطوط هوایی بریتانیا را تشکیل می‌دهد.

۷- فرودگاه زوریخ سوئیس

تعداد مسافران سالانه: ۲۵٫۵ میلیون نفر

رتبه قبلی: ۶

بهترین فرودگاه های جهان

فرودگاه زوریخ با حدود ۱۲ کیلومتر فاصله از قلب شهر زوریخ به عنوان مرکز خطوط هوایی سوئیس عمل می‌کند و این شهر را به سایر نقاط کشور سوئیس متصل می‌کند. مسافران این فرودگاه می‌توانند برای رفت و آمد در داخل فرودگاه از دوچرخه و اسکیت استفاده کنند و همچنین امکان بازدید رایگان از موزه حمل و نقل زوریخ نیز برای آنان فراهم است.

۶- فرودگاه بین المللی مرکزی ژاپن در ناگویا ژاپن

تعداد مسافران سالانه: ۹٫۸ میلیون نفر

رتبه قبلی: ۷

بهترین فرودگاه های جهان

این فرودگاه نیز بر روی یک جزیره مصنوعی در نزدیکی شهر ناگویا در ژاپن ساخته شده است. این فرودگاه به عنوان بهترین فرودگاه منطقه‌ای جهان شناخته می‌شود. مسافران این فرودگاه می‌توانند عبور کشتی‌ها و پرواز هواپیماها را در آسمان صاف این منطقه تماشا کنند.

۵- فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

تعداد مسافران سالانه: ۶۳٫۱ میلیون نفر

رتبه قبلی: ۴

بهترین فرودگاه های جهان

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ نیز همانند بیشتر فرودگاه‌های شرق آسیا بر روی یک جزیره مصنوعی در ساحل هنگ کنگ ساخته شده است و از زمان تاسیس‌اش در سال ۱۹۹۸ تاکنون بیشترین تسهیلات رفاهی را برای مسافران تدارک دیده است. این فرودگاه مقر اصلی چند ایرلاین بزرگ شرق آسیا به شمار می‌رود.

۴- فرودگاه بین المللی هاندئا در توکیو ژاپن

تعداد مسافران سالانه: ۷۲٫۸ میلیون نفر

رتبه قبلی: ۵

بهترین فرودگاه های جهان

هاندئا یکی از بزرگترین فرودگاه‌های جهان است و حجم زیادی از پروازهای شهر توکیو از این فرودگاه انجام می‌گیرد. به دلیل قرارگیری این فرودگاه در نزدیکی مرکز شهر توکیو مسافران استقبال زیادی از آن می‌کنند. این فرودگاه از نظر مالی چهارمین فرودگاه بزرگ دنیا است.

۳- فرودگاه مونیخ در آلمان

تعداد مسافران سالانه: ۳۸٫۷ میلیون نفر

رتبه قبلی: ۳

بهترین فرودگاه های جهان

این فرودگاه در شمال شرقی شهر مونیخ قرار دارد و یکی از پردرآمدترین فرودگاه‌های اروپا و دومین فرودگاه پردرآمد آلمان بعد از فرودگاه فرانکفورت است. در این فرودگاه تسهیلاتی همانند زمین گلف و نمایشگاه‌ هواپیماهای قدیمی در اختیار مسافران است.

۲- فرودگاه اینچئون در کره جنوبی

تعداد مسافران سالانه: ۴۱٫۷ میلیون نفر

رتبه قبلی: ۲

بهترین فرودگاه های جهان

این فرودگاه در رده دوم بهترین فرودگاه‌های جهان قرار دارد. اینچئون جزیره‌ای در نزدیکی سئول پایخت کره است. این فرودگاه که در سال ۲۰۰۱ افتتاح شده است دارای موزه فرهنگ کره، فروشگاه‌های بزرگ و امکانات رفاهی بسیار برای مسافران است.

۱- فرودگاه بین المللی چانگی در سنگاپور

تعداد مسافران سالانه: ۵۴ میلیون نفر

رتبه قبلی: ۱

بهترین فرودگاه های جهان

این فرودگاه برای چهارمین سال متوالی عنوان بهترین فرودگاه جهان را نصیب خود کرد. فرودگاه چانگی به دلیل معماری بسیار زیبا، محیط لوکس، تئاتر و گزینه‌های زیاد برای تفریح و خرید مورد توجه مسافران است.

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و مدیران کارآمد می باشد، جایی که به شما کاربران گرامی اطلاع رسانی شود در بخش های هتلداری، ایرانگردی، جهانگردی، مدیریت و صنایع وابسته از جمله آشپزی، قنادی و مهارت های زندگی که شما را یاری دهد.
پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی که متعلق به گروه مهرشادگلابچی می باشد برای یاری دانشجویان گردشگری و هتلداری و اصناف وابسته در بخش تحقیقات دانشجویی دانشجویان این مرز و بوم را یاری می دهد، از جمله خدمات دیگری که این گروه ارائه می دهد طراحی وب سایت برای ارگان ها، شرکت های دولتی و خصوصی می باشد و پشتیبانی سایت، محتوا سازی، سئو، بازاریابی اینترنتی، تبلیغات اینترنتی، کمپین تبلیغاتی از فعالیت های این مجموعه می باشد.
Designed By Erfan Powered by Bayan