توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و اصناف وابسته

تبدیل محل انفجار هسته‌ای به جاذبه گردشگریاین رقم در حالی منتشر شده که راهنمایان تور محلی معتقدند تعداد گردشگران این منطقه بین 12 تا 15 هزار نفر در سال است. در سال 2015 مقامات منطقه محافظت شده «چرنوبیل» 16 هزار و 386 درخواست از گردشگران 84 کشور جهان دریافت کردند.

«پرپیات» منطقه‌ای در 100 مایلی جنوب «کی‌یف» پایتخت اوکراین است که با وجود خاطرات تلخ، هنوز هم گردشگران دوست دارند از آن دیدن کنند.

روز گذشته سی‌امین سالگرد این فاجعه تاریخی بود. میزان مواد رادیواکتیو پخش شده از حادثه «چرنوبیل» در اتمسفر زمین، 400 برابر انفجار هسته‌ای هیروشیما بوده است. این منطقه کاملا محافظت شده است، اما برخی از راهنماهای تور اوکراینی گردشگران را تا جایی که خطری برای جان آن‌ها در پی ندارد، می‌برند.

به گزارش نیوزتاک، علاقه گردشگران به این منطقه تاحدی بوده که هتلی در نزدیکی نیروگاه سابق «چرنوبیل» احداث شده تا آن‌ها بتوانند یک شب را در این منطقه سپری کنند.

این در حالیست که برای ورود به این منطقه تعدادی ایست بازرسی وجود دارد و مسافران از خوردن، نوشیدن، لمس کردن اشیاء و حتی نشستن روی زمین در این ناحیه منع می‌شوند.

هیچ چیز از این شهر ممنوعه به خارج انتقال داده نمی‌شود و توریست‌ها پیش از ترک کردن آن، توسط اسکنرهایی مورد بازرسی قرار می‌گیرند تا میزان رادیواکتیوی که با خود خارج می‌کنند، مشخص شود. مقامات اوکراینی اعلام کردند که «پریپیات» تا 20 هزار سال دیگر قابل سکونت نخواهد بود.

حادثه اتمی «چرنوبیل» فاجعه‌ای هسته‌ای بود که در روز ۶ اردیبهشت ۱۳۶۵ (۲۶ آوریل ۱۹۸۶) در نیروگاه «چرنوبیل» اوکراین رخ داد. انفجار و آتش‌سوزی در در راکتور شماره ۴ نیروگاه «چرنوبیل» باعث پخش مواد رادیواکتیو در بخش بزرگی از غرب شوروی و اروپا شد.

در اثر فاجعه «چرنوبیل» حدود پنج میلیون نفر آسیب دیدند، حدود 5000 مرکز مسکونی در روسیه سفید، اوکراین و فدراسیون روسیه با ذرات رادیواکتیو آلوده شدند. از میان آن ها، ۲۲۱۸ شهر و روستا با جمعیت حدود دو میلیون و 400 هزار نفر در محدوده اوکراین قرار داشتند. فاجعه «چرنوبیل» جمعیت کشورهای مذکور را تحت‌الشعاع قرار داد. غیر از اوکراین، جمهوری روسیه سفید و فدراسیون روسیه، کشورهای فنلاند، سوئد، نروژ، لهستان، انگلستان و برخی کشورهای دیگر نیز اثرات فاجعه را احساس کردند. 
پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و مدیران کارآمد می باشد، جایی که به شما کاربران گرامی اطلاع رسانی شود در بخش های هتلداری، ایرانگردی، جهانگردی، مدیریت و صنایع وابسته از جمله آشپزی، قنادی و مهارت های زندگی که شما را یاری دهد.
پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی که متعلق به گروه مهرشادگلابچی می باشد برای یاری دانشجویان گردشگری و هتلداری و اصناف وابسته در بخش تحقیقات دانشجویی دانشجویان این مرز و بوم را یاری می دهد، از جمله خدمات دیگری که این گروه ارائه می دهد طراحی وب سایت برای ارگان ها، شرکت های دولتی و خصوصی می باشد و پشتیبانی سایت، محتوا سازی، سئو، بازاریابی اینترنتی، تبلیغات اینترنتی، کمپین تبلیغاتی از فعالیت های این مجموعه می باشد.
Designed By Erfan Powered by Bayan