توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و اصناف وابسته

زیباترین پارک‌های ملی در تایلند

  1. پارک ملی کوی بوری(Kui Buri National Park):

این پارک در نزدیکی مرز برمه واقع شده و به عنوان یکی از بهترین مقاصد توریستی در تایلند شناخته شده است. شما می‌توانید حیات وحش زیبای تایلند به خصوص فیل‌ها را در این پارک مشاهده کنید. گله فیل‌ها به طور مکرر در آب‌های نزدیک ایستگاه فرعی پا یانگ به حمام کردن مشغول هستند. اگرچه بازدید کنندگان می‌توانند از خودروی خود برای رانندگی استفاده کنند اما شما باید از یک راهنما برای کاوش نواحی حفاظت شده پارک استفاده کنید. اگر می‌خواهید شب را در این پارک بخوابید، می‌توانید چادر یا خانه ییلاقی اجاره کنید. اگر در ماه نوامبر یا می به این ناحیه سفر کردید، باید انتظار بارش‌های زیادی را داشته باشید. شاید بتوان گفت خشک‌ترین فصل سال، ژوئن و ژوئیه است.

  1. پارک ملی کائنگ کراچان(Kaeng Krachan National Park):

پارک ملی کائنگ کراچان بزرگترین پارک ملی تایلند است و در مرز طبیعت تانینتاریا و برمه واقع شده است. این پارک بیشتر جنگل انبوه است و به خاطر مه غلیظ صبحگاهی که پارک را می‌پوشاند مشهور و شناخته شده است. این پارک همچنین به خاطر تنوعی که حیات وحش آن دارد، مشهور شده است. شما می‌توانید پرندگان و پروانه‌های زیبایی را در این مکان مشاهده کنید. بیش از 400 گونه از پرندگان در این ناحیه شناخته شده است که این پرندگان گونه‌های نادری همچون پیتا غول پیکر و آرگوس می‌باشد. در این پارک همچنین پستاندارن زیادی همچون پلنگ، سگ وحشی، خرس و فیل وجود دارد. شما می‌توانید در یکی از دو رودخانه پارک یا دریاچه بزرگ قایق سواری کنید. پارک کائنگ کراچان یک مقصد توریستی هیجان انگیز برای فعالیت‌های مختلفی همچون پیاده روی در جنگل، مشاهده پرندگان، قایق سواری در پارک است.

  1. پارک ملی خائو سام روی یوت(Khao Sam Roi Yot National Park):

این پارک ملی که در استان پراچواپ خیری خان واقع شده، به خاطر تپه‌های سنگ آهکی‌اش قابل توجه است. معنی این پارک به فارسی “کوهی با 300 قله” است. بیشتر بازدید کنندگان به خاطر دیدن غار فایا ناخون به این ناحیه سفر می‌کنند. فایا ناخون یک غار بزرگ است که معبد بودایی در درون آن ساخته شده است. پارک همچنین مقصد توریستی محبوبیبرای دوست داران پرندگان محسوب می‌شود. شما می‌توانید 300 گونه مختلف از پرندگان را در این پارک مشاهده کنید. ژانویه و فوریه به ویژه برای مشاهده پرندگان مهاجر عالی است. اگر قصد دارید در هوا هین اقامت داشته باشید، بهتر است یک سفر یک روزه را به این پارک برنامه ریزی نمایید.

  1. پارک ملی خائو یای(Khao Yai National Park):

پارک ملی خائو یای که در تایلند مرکزی واقع شده است در سال 1962 به عنوان اولین پارک ملی در تایلند ساخته شد. این پارک در رشته کوه‌های Sankamphaeng واقع شده و مقصد عالی برای کوهنوردان و دوست داران کوه است. شما می‌توانید سایر مناظر زیبا همچون جنگل‌های گرمسیری و زمین‌های سرسبز را در این ناحیه پیدا کنید. همچنین این پارک برای دوست داران حیات وحش نیز بسیار جذاب است. برخی از گونه‌هایی که می‌توانید در این پارک مشاهده کنید شامل پلنگ، میمون، فیل و میمون دراز دست است. اگرچه ببرها در این ناحیه نادر و انگشت شمار هستند اما باز هم ممکن است یکی از آن‌ها را مشاهده کنید. در این پارک آبشارهای متنوعی همچون Haew Narok قرار دارد.

  1. پارک ملی اراوان (Erawan National Park):

پارک ملی اراوان در تایلند غربی و در استان کانچانابوری واقع شده است. یکی از جاذبه‌های اصلی این پارک اراوان فالز است. اراوان فالز یک آبشار هفت طبقه است که بعد از فیل اسطوره هندوها نام گذاری شده است. شما می‌توانید از این آبشار بالا بروید و در استخر زیبای آن شنا کنید. این پارک همچنین غارهای متعددی برای کاوش دارد. راحت ترین راه برای رسیدن به این پارک گرفتن اتوبوس از کانچانابوری است. با استفاده از اتوبوس یک و نیم ساعت طول می‌کشد تا به این پارک برسید. اتوبوس‌های متعددی در این ناحیه وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. اگر می‌خواهید بیش از یک روز در پارک بمانید بهتر است یک چادر اجاره کنید.

  1. پارک ملی موکو سورین(Mu Ko Surin National Park):

پارک ملی مو کو سورین گروهی از جزایر حفاظت شده در دریای آندامان است که 60 کیلومتر از سرزمین اصلی فاصله دارد. این جزایر نقاط خیره کننده بسیاری برای گردشگران ارائه می‌کنند. با وجود آب‌های صاف و زلال، صخره‌های مرجانی خیره کننده ، ماهی‌های متنوع، لاک پشت‌های دریایی و زندگی دریایی متنوع می‌توانید لحظات بسیار خوبی در این ناحیه داشته باشید. در این پارک همچنین نقاط مختلفی برای غواصی وجود دارد که یکی از آن‌ها Richelieu Rock می‌باشد. شما می‌توانید از یک تور سازمان دهی شده برای بازدید از پارک استفاده کنید یا خودتان تنهایی به کاوش بپردازید. برخی از جزایر، کمپینگ و یا خانه‌های ییلاقی برای اجاره فراهم می‌کنند.اگر می‌خواهید زمان خود را به استراحت در کنار ساحل بگذرانید این پارک یک مقصد بسیار ایده آل برای شماست.

  1. پارک ملی مو کو آنگ تونگ (Mu Ko Ang Thong National Park):

این پارک ملی در خلیج تایلند واقع شده و یک پارک ملی دریایی متشکل از 42 جزیره است. بهترین روش برای دیدن این پارک استفاده از تور قایقی یا اجاره کردن قایق است. قایق‌های پرسرعت در این ناحیه بسیار محبوب هستند. نقاط بسیار زیادی برای غواصی وجود دارد. اگر قصد دارید چند شب در این پارک بمانید، می‌توانید یک چادر یا خانه ییلاقی اجاره کنید. جزایر مختلف در این ناحیه، سواحل شنی سفید زیبایی دارند در حالیکه سایر موارد کوه‌هایی را دارند که می‌توانید در آن کوه پیمایی کنید و از مناظر زیبای آن لذت ببرید. علاوه بر زندگی دریایی گسترده در این پارک، شما می‌توانید میمون‌ها، سمور وگراز وحشی را مشاهده کنید.

  1. پارک ملی خائو سوک(Khao Sok National Park):

این پارک ملی در استان سورات تانی واقع شده و عمدتا شامل جنگل انبوه می‌باشد. این ناحیه معمولا پر بارش‌ترین قسمت در تایلند محسوب می‌شود و همین بارش فراوان از طیف گسترده‌ای از گیاهان و حیوانات حمایت می‌کند. علاوه بر هزاران گونه پرندگان، پارک دارای گربه‌های وحشی، گوزن ، خوک خرطوم دراز ، فیل و گراز است. شما می‌توانید بزرگترین گل‌های دنیا را در این ناحیه پیدا کنید. فصل‌های خشک سال بین ماه‌های ژوئن و اکتبر، زمان مناسبی برای بازدید است. بین آوریل و ژوئن فصل باران‌های موسمی است، که جاری شدن سیل شایع است و بسیاری از مسیرها لغزنده می‌باشد.

  1. پارک ملی مو کو سیمیلان(Mu Ko Similan National Park):

پارک ملی مو کو سیمیلان یکی دیگر از پارک‌های دریایی تایلند است. این پارک مجمع الجزایر متشکل از 11 جزیره 70 کیلومتری (43 مایل) در سواحل دریای آندامان می‌باشد. این جزایر گرانیتی در بالای آب‌های دریا بسیار زیبا و چشم نوازند که با جنگل‌های فراوان احاطه شده اند. بین ماه‌های دسامبر و آوریل، آب‌ها بسیار زلال و صاف هستند و همین امر غواصی را بسیار آسان می‌کند. برخی از جزایر همچون کو میانگ و کو سیملان، دارای هتل‌ها و رستوران‌های متعددی هستند. شرکت‌های مختلفی نیز وجود دارد که تورهایی را به جزایر ارائه می‌دهند. در برخی از این جزایر شما می‌توانید برای چند شب اقامت داشته باشید و در طول روز به غواصی بپردازید.

  1. پارک ملی آئو فانگ نگا(Ao Phang Nga National Park):

این پارک نیز یک پارک دریایی در تایلند جنوبی و استان فانگ نگاست. موارد اندکی برای بازدید در این پارک وجود دارد بنابراین می‌توانید در چند ساعت از آن دیدن کنید. این پارک شامل 42 جزیره است و دارای سواحل زیبا، صخره‌های سنگ آهک دراماتیک، غارها و تالاب‌های مختلفی برای کاوش و اکتشاف می باشد. محبوب‌ترین منطقه، جزیره جیمز باند است. اگر می خواهید غارها را کاوش کنید باید سفر یک روزه به غار Koh Panak داشته باشید که تنها با استفاده از قایق می‌توانید وارد آن شوید.

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و مدیران کارآمد می باشد، جایی که به شما کاربران گرامی اطلاع رسانی شود در بخش های هتلداری، ایرانگردی، جهانگردی، مدیریت و صنایع وابسته از جمله آشپزی، قنادی و مهارت های زندگی که شما را یاری دهد.
پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی که متعلق به گروه مهرشادگلابچی می باشد برای یاری دانشجویان گردشگری و هتلداری و اصناف وابسته در بخش تحقیقات دانشجویی دانشجویان این مرز و بوم را یاری می دهد، از جمله خدمات دیگری که این گروه ارائه می دهد طراحی وب سایت برای ارگان ها، شرکت های دولتی و خصوصی می باشد و پشتیبانی سایت، محتوا سازی، سئو، بازاریابی اینترنتی، تبلیغات اینترنتی، کمپین تبلیغاتی از فعالیت های این مجموعه می باشد.
Designed By Erfan Powered by Bayan