توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و اصناف وابسته

هفت توصیه برای یادگیری زبان

1- بنویسید (با دست!)

اگرچه با پیشرفت تکنولوژی در دهه اخیر، دیگر به ندرت چیزی را با دست می نویسید ولی هرگز تاثیر شگرف آن را در تحریک و تقویت حافظه خود، نادیده نگیرید. توصیه می کنم در هنگام یادگیری یک زبان جدید همواره یک دفتر یادداشت با خود داشته باشید و تمامی کلمات جدید یا نکات گرامری را که هر روزه با آنها برخورد دارید را در آن یادداشت کنید، این عمل فیزیکی نوشتن در واقع به شما کمک می کند که کلمات جدید را سریعتر یاد بگیرید.

2- موسیقی گوش کنید!

پتانسیل یادگیری یک زبان خارجی از طریق حفظ کردن متن آهنگ های مورد علاقه تان به آن زبان، یک مسئله ثابت شده در سطح بین المللی است و من می توانم بر اساس تجربه شخصی، صد در صد این موضوع را تایید کنم. پیشنهاد من این است که از یادگیری متون سخت آهنگ های مورد علاقه خود نا امید نشوید، بلکه سعی کنید که قدم به قدم جلو بروید. در ابتدا جملات آسانتر را حفظ کنید و به مرور زمان سعی کنید که جملات بیشتری را یاد بگیرید.

3- برنامه های تلویزیونی تماشا کنید!

امروزه دسترسی به فیلمها و سریالهای متعددی که به زبان اصلی پخش می شوند، کار ساده ای است. توصیه من این است که اگر سریالی به زبان مورد نظرتان برای یادگیری را سراغ دارید در ابتدا قسمت های کوتاه آن را بدون زیر نویس و به زبان اصلی تماشا کنید و سعی کنید که معانی جملات را با توجه به اتفاقاتی که میبینید حدس بزنید، سپس یک بار دیگر همان قسمت را با زیرنویسی فارسی ببینید تا متوجه شوید تا چه میزان درست متوجه شدید. همچنین اصطلاحات و کلمات خاص که کاربرد آنها را در موقعیتی خاص مشاهده میکنید، در دفترچه خود یادداشت کنید.

4- با معلمان و فراگیران زبان مورد نظر خود در فضای اینترنتی ارتباط برقرار کنید!

امروزه میتوانید با استفاده از اینترنت خوب در فضاهای آنلاین مانند کلاسهای زبان و چت روم ها شرکت کنید و با افرادی که زبان مادری آنها، زبان مورد نظر شما برای یادگیری است ارتباط برقرار کنید و همچنین افراد زیادی که مانند شما در حال یادگیری زبان هستند، گزینه مناسبی برای تبادل اطلاعات و استفاده کاربردی از زبان هستند.

5- زبان حساب های کاربری خود را در شبکه های اجتماعی تغییر دهید!

یکی از کاربردی ترین توصیه ها این است که همین امروز زبان حساب های کاربری خود را در شبکه هایی مانند فیس بوک، اینستا و … به زبان مورد نظرتان برای یادگیری تغییر دهید. هر چند استفاده از این شبکه های اجتماعی به زبان جدید شاید در ابتدا مشکل باشد و شما برای دانستن معنی برخی از کلمات نیاز به استفاده از دیکشنری داشته باشید ولی پس از مدتی این کلمات و کاربرد آنها، به خوبی در حافظه شما ثبت می شود.

6- سفر کنید!

شاید بسیاری از شما نیز با من هم عقیده باشید که قطعاً سفر کردن به کشوری که زبان مورد نظر شما در آنجا به عنوان زبان رسمی مورد استفاده قرار می گیرد، بهترین راه برای یادگیری کاربردی آن زبان است. ولی فقط بلیط گرفتن و سفر به یک کشور دیگر باعث تقویت زبان شما نمی شود بلکه باید وارد جامعه و فرهنگ آن کشور شوید و سعی کنید با مردم آنجا ارتباط زبانی برقرار کنید و خود را در موقعیت های مختلف قرار دهید تا استفاده از کلمات و اصطلاحات کاربردی برای شما عادی شود.

7- خجالت نکشید و حرف بزنید!

در انتها توصیه می کنم که هرگز از تلاش برای صحبت کردن به یک زبان خارجی که به آن مسلط نیستید خجالت نکشید زیرا افرادی که آن زبان خارجی در واقع زبان مادری آنها محسوب می شود غالباً از اینکه یک فرد خارجی سعی کند به زبان آنها صحبت کند، خوشحال می شوند زیرا آن فرد سعی در برقراری ارتباط به زبان آنها را دارد. همچنین این گفته معروف را در ذهن داشته باشید که ” هیچگاه یک فرد را برای استفاده غلط از یک زبان خارجی مسخره نکنید زیرا آن فرد حداقل یک زبان خارجی را بلد است ” و این در مورد همه ما صدق می کند. در نهایت اگر در انتقال پیام خود به یک زبان خارجی دچار مشکل شدید خجالت زده نباشید، یک نفس عمیق بکشید و دوباره سعی کنید و این مرتبه حتماً موفق می شوید!

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و مدیران کارآمد می باشد، جایی که به شما کاربران گرامی اطلاع رسانی شود در بخش های هتلداری، ایرانگردی، جهانگردی، مدیریت و صنایع وابسته از جمله آشپزی، قنادی و مهارت های زندگی که شما را یاری دهد.
پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی که متعلق به گروه مهرشادگلابچی می باشد برای یاری دانشجویان گردشگری و هتلداری و اصناف وابسته در بخش تحقیقات دانشجویی دانشجویان این مرز و بوم را یاری می دهد، از جمله خدمات دیگری که این گروه ارائه می دهد طراحی وب سایت برای ارگان ها، شرکت های دولتی و خصوصی می باشد و پشتیبانی سایت، محتوا سازی، سئو، بازاریابی اینترنتی، تبلیغات اینترنتی، کمپین تبلیغاتی از فعالیت های این مجموعه می باشد.
Designed By Erfan Powered by Bayan