توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و اصناف وابسته

راهنمای انتخاب عینک آفتابی

برای اینکه کمکتان کنیم عینکی مناسب انتخاب کنید نظر متخصصان دو کمپانی بزرگ تولید عینک در دنیا را می خواهیم در اختیارتان قرار دهیم: نیل بلومنتال و دیو گیلبوا موسسان و مدیران شرکت واربی پارکر، و الکساندرو ماریانی، مدیر ارشد برند مشهور ریبن، در آمریکای جنوبی.

از حالت چهره شروع می کنیم و سپس برخی رنگ های مورد علاقه مان در بهار را به شما معرفی می کنیم، و همچنین به شما خواهیم آموخت که چگونه کاری کنید که هر نوع عینکی به شما بیاید حتی اگر مناسب حالت صورتتان نباشد. هر سه متخصصی که معرفی کردیم بر این عقیده هستند که باید در انتخاب عینک مناسب راحتی و علاقه خود را ملاک قرار دهید.

هدف ما در این راهنما این است که بهترین قاب را برای خود انتخاب کنید و اگر شکل صورت و شکل قاب نیز برایتان مهم است چند توصیه ارائه خواهیم کرد که کمکتان می کند.

قاب های مربعی خاص برای صورت های گرد بسیار مناسب است، در حالی که قاب های گرد با لبه های نرم تر مناسب صورت هایی است که زاویه دارند.

عینک یکی از لوازم جانبی است که هم باعث زیبایی است هم سلامت چشم را حفظباید در انتخاب عینک مناسب راحتی و علاقه خود را ملاک قرار دهید.

به شما بیاید حتی اگر مناسب حالت صورتتان نباشد. خودت فکر می کنی ب می کند. توضیحاتی که برایتان ارائه خواهد شد شامل پنج شکل صورت شایع از جمله مربع، مثلث، گرد، بیضی، و قلبی است.

تمام توضیحات زیر را بخوانید و بررسی کنید تا متوجه شوید چه نوع قاب عینکی بیشتر مناسبتان است.

اگر شکل صورتتان مربعی است، به دنبال عینکی با قاب گرد باشید

sunglass-1

شاخص ها: صورت های مربعی خط فکی قوی دارند و پیشانی شان نیز به همان اندازه گسترده است، با خطوط عمدتا راست از بالا به پایین.

عینک های مناسب: قاب هایی انتخاب کنید که کمی در لبه های گرد باشند، تا حالت صورت را متعادل کنند. قابی انتخاب کنید که به اندازه کافی بالای صورت قرار بگیرد تا صافی چانه کمرنگ شود.

sunglass-2

sunglass-3

اگر شکل صورتتان گرد است، به دنبال قاب هایی باشید که مستطیل مربع یا مربع باشند

sunglass-4

شاخص ها: صورت های گرد منحنی های نرمی دارد، با عرض و طولی هم اندازه.

عینک های مناسب: برای کم رنگ کردن گردی، قاب هایی با خطوط صاف یا زاویه دار انتخاب کنید ( مانند قاب های مربعی یا مستطیل مربع ). رنگ های عمیق مانند مشکی یا قهوه ای سوخته نیز بری این شکل صورت بسیار مناسب هستند.

sunglass-5

sunglass-6

اگر شکل صورتتان مثلثی است، به دنبال عینکی باشید با قاب بدون لبه یا نیمه لبه دار

sunglass-15

شاخص ها: صورت های مثلثی در امتداد ابرو از ناحیه فک کشیده تر هستند. عرض پیشانی خود را چک و با چانه مقایسه اش کنید، اگر پیشانی عریض تر بود، پس صورتتان مثلثی شکل است.

عینک های مناسب: برای متعادل کردن قسمت پایین صورت با ابروها، قاب هایی با لبه های نازک و خطوط زاویه دار را امتحان کنید.

sunglass-8

sunglass-7

اگر شکل صورتتان بیضی است، می توانید هر قابی را انتخاب کنید

sunglass-9

شاخص ها: صورت های بیضی بیشتر از اینکه عرض داشته باشند طول دارند و ویژگی هایشان متعادل است.

عینک های مناسب: افرادی که صورتشان بیضی است تقریبا می توانند هر نوع عینکی استفاده کنند، تا زمانی که قاب ازقسمت پهن تر صورت بزرگتر نباشد هیچ مشکلی  نیست.

sunglass-10

sunglass-11

اگر شکل صورتتان قلبی است، به دنبال عینکی با قاب فلزی سبک یا باریک باشید

sunglass-12

شاخص ها: صورت های قلبی در قسمت پیشانی و استخوان گونه پهن هستند، و چانه ای باریک دارند.

عینک های مناسب: برای پهن کردن ظاهر چانه، و متناسب تر کردن حالت چهره، قاب های فلزی باریک و سبک یا قاب های کاملا پلاستیکی که نیمه پایینشان پهن تر است را امتحان کنید. عینک های بزرگ و سنگین را اصلا استفاده نکنید، چون بهترین قسمت های چهره را می پوشانند.

sunglass-13

sunglass-14

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و مدیران کارآمد می باشد، جایی که به شما کاربران گرامی اطلاع رسانی شود در بخش های هتلداری، ایرانگردی، جهانگردی، مدیریت و صنایع وابسته از جمله آشپزی، قنادی و مهارت های زندگی که شما را یاری دهد.
پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی که متعلق به گروه مهرشادگلابچی می باشد برای یاری دانشجویان گردشگری و هتلداری و اصناف وابسته در بخش تحقیقات دانشجویی دانشجویان این مرز و بوم را یاری می دهد، از جمله خدمات دیگری که این گروه ارائه می دهد طراحی وب سایت برای ارگان ها، شرکت های دولتی و خصوصی می باشد و پشتیبانی سایت، محتوا سازی، سئو، بازاریابی اینترنتی، تبلیغات اینترنتی، کمپین تبلیغاتی از فعالیت های این مجموعه می باشد.
Designed By Erfan Powered by Bayan