توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و اصناف وابسته

نشانه هایی که شما پولدار نخواهید شداستیو سیبولد (Steve Siebold ) میلیونر خودساخته، با این طرز تفکر که هر انسانی فرصت ثروتمند شدن را دارد، مخالف است. ولی آیا موفقیت در مسیر شما قرار گرفته است؟

برای پاسخ دادن به این سوال ما ۹ نشانه که ضروری است نسبت به آن‌ها محتاط باشید را برایتان شرح می‌دهیم. این موضوع درست است که هیچ کس از آینده اش با خبر نیست ولی اگر این ۹ نشانه را دارید، این را بدانید که در حال فاصله گرفتن از مسیر ثروتمند شدن می باشید.


تاکید بسیاری بر پس‌انداز کردن و صرفه‌جویی دارید، در حالی که تلاش کافی در کسب درآمد ندارید

کسانی که پس‌انداز می کنند یکی از فاکتور‌های اصلی برای به دست‌ ‌آوردن ثروت را دارند اما نباید شما آن‌قدر به پس‌انداز کردن سرگرم شوید که از کسب درآمد غافل شوید، این نکته را بدانید که ثروتمندان تمرکزشان بیشتر روی به دست آوردن پول است، تا پس انداز کردن پول. سیبولد می‌گوید که تعداد زیادی از مردم زمانشان را صرف جمع‌آوری کوپن و میانه‌رو زندگی کردن می‌کنند و دقیقا در همین زمان فرصت‌های طلایی را از دست می‌دهند.

اعتقاد او بر این است که نباید خود را درگیر راه و روش‌های صرفه‌جویی کرد، اگر شما قصد دارید که مثل یک انسان پولدار فکر کنید، پس نباید از خرج کردن پول ترس داشته باشید ولی در عوض باید روی روش‌هایی که باعث کسب درآمد بیشترتان می شود متمرکز شوید. برخی از متخصصان این نظر را دارند که موضوع اصلی این نیست که درآمدتان چه قدر است، بلکه موضوع مهم این است که شما چقدر پس‌انداز می‌کنید اما این نباید یک بهانه ای برای بی توجهی کامل به کسب درآمد باشد، پس برای اینکه پس‌انداز داشته باشید لازم است که در اول درآمد خوبی داشته باشید. وجه تشابه اکثر میلیونر‌ها این است که آن‌ها به توسعه جریان‌های چندگانه کسب درآمد خود می‌پردازند و در کنار آن راه‌حل‌هایی هوشمندانه برای صرفه‌جویی دارند.

شما آغاز به سرمایه‌گذاری نکرده‌اید

رامیت ستهی (Ramit Sethi) در کتاب پر‌فروش خود با عنوان "به شما یاد می‌دهم که چگونه ثروتمند شوید "، می‌گوید که به طور میانگین ، کسانی که میلیونر هستند حدود ۲۰ درصد از درآمد سالیانه شان را سرمایه‌گذاری می‌کنند؛ ثروت این افراد با درآمد هر سالشان بررسی نمی‌شود و اینکه با مقداری که در طول زمان پس‌انداز و سرمایه گذاری شده است، محاسبه می‌شود.

هرچه قدر مقدار پس‌اندازتان بیشتر باشد، بهتر است اما اگر مبلغی که پس‌انداز می‌کنید مبلغ کمی باشد، نتیجه ی این سرمایه‌گذاری احتیاج به زمان بالایی دارد. اما به لطف سرمایه‌گذاری گروهی شما می‌توانید عضوی از یک پروژه عظیم سرمایه‌گذاری باشید و برای دوران بازنشستگی خود پس اندازی کافی داشته باشید.

وابسته به یک درآمد ثابت و مشخص هستید

مردمی که عادی هستند انتخاب می‌کنند که با توجه به زمان دریافت حقوق داشته باشند، در حالی که این مبلغ امکان دارد یک حقوق مشخص شده و یا اینکه بر حسب ساعات کاری‌ آن‌ها باشد، این در حالی است که ثروتمندان حقوق خود را براساس نتیجه کار خود دریافت می‌کنند و بیشترشان خود‌اشتغال هستند.

البته بسیاری از انسان‌های معروف با توجه به زمانی مشخص، مبلغی را دریافت می‌کنند و این روش آهسته‌ترین روش برای دستیابی به موفقیت است و به باور بسیاری کم‌ضرر‌ترین راه ممکن است. سیبولد می‌گوید که یک انسان با هوش باید این را بداند که خوداشتغالی سریع‌ترین و راحت ترین راه رسیدن به موفقیت و ثروت است. سیبولد توضیح می‌دهد هنگامی که انسان‌های موفق دست به کسب و کار‌های بزرگ در جهت خوشبختی خود می‌زنند، بیشتر مردم به زندگی ای که بخور و نمیر است رضایت می‌دهند و شرایط مالیشان را با گذراندن در یک شغل ثابت با حقوق متوسط و افزایش ناچیز مزایای سالانه، تضمین می‌کنند.

دست به خرید‌هایی می‌زنید که قادر به پرداخت آن نیستید

اگر که خرج‌هایی بیشتر از درآمدتان داشته باشید، باید قید پولدار شدن را بزنید. حتی اگر که شروع کردید به کسب درآمد بیشتر یا اضافه حقوق بالایی دریافت کردید، به هیچ وجه نباید از این موقعیت برای تغییر دادن سبک زندگیتان و سعی در توجیه ولخرجی‌تان داشته باشید.


گرانت (Grant Cardone) موسس شرکت و یک میلیونر خودساخته است، وی بیان می‌کند که فقط هنگامی اقدام به خرید یک ساعت یا خودروی لوکس می کند که از جریان‌های مختلف و امنی در کسب و کار و سرمایه‌گذاری‌هایش، درآمد داشته است. او می‌گوید حتی زمانی که یک میلیونر شده بود با خودروی تویوتا کمری خود، رانندگی می‌کرده است. پیشنهاد او این است که با اخلاق کاری خود معروف شوید نه به واسطه خرده‌ریز‌هایی که می‌خرید.

به دنبال رویاهای شخص دیگری هستید، نه رویاهای فردی خودتان

اگر خواهان موفقیت هستید ، پس باید آن‌چه را که انجام می‌دهید دوست داشته باشید؛ این یعنی باید رویاها و علایقتان را تعیین کنید و آن‌ها را دنبال کنید.

توماس سی‌کورلی ( Thomas C. Corley) براساس تحقیقاتی که در حدود پنج سال بر روی زندگی میلیونر‌های خود‌ساخته انجام داده است، اظهار می دارد که خیلی از مردم به دنبال رویاهای شخص دیگری هستند، مثلا پدر و مادرشان.

زمانی که شما رویاها و اهداف دیگران را دنبال می‌کنید ، نهایتا از شغلی که برای خودتان انتخاب کرده‌اید ناراضی و دلسرد می شوید. وی در کتاب "عادات خود را تغییر دهید تا زندگیتان تغییر کند"، می‌نویسد زمانی که شما کاری خلاف میل خود انجام می‌دهید، عملکرد و نتیجه این عدم تمایل را بروز می‌دهد، این کار شما شبیه به تلاش بر سر ناچاری برای درآمدتان و گذران زندگیتان می‌شود، به دلیل آنکه مهم‌ترین فاکتور برای موفقیت که چیزی جز علاقه نیست، با شما در این راه همراهی نمی‌کند.

شما به ندرت از محدوده آسایش خود خارج می‌شوید

اگر که خواهان این هستید تا ثروت زیادی به دست آورید، موفق باشید یا در زندگیتان پیشتاز شوید، پس ضروری است که از همین الان به عدم اطمینان و آسایش عادت کنید.

افراد ثروتمند به شکلی خاص آسایش و راحتی را در عدم اطمینان می‌یابند. در طرز فکر طبقه متوسط، آسایش جسمی، روانی و عاطفی هدف اصلی زندگی به شمار می‌رود. سیبولد می‌نویسد که متفکران در سطح جهانی، ابتدا یاد می‌گیرند که میلیونر شدن کار آسانی نیست و نیاز به آسایش و راحتی در این مسیر می‌تواند ویران‌گر باشد. آن‌ها یاد می‌گیرند زمانی که در حال انجام یک کار در حالت عدم اطمینان و تردید هستند، آرامش و راحتی خود را پیدا کنند.

برای سرمایه خود هدفی در نظر نگرفته‌اید

اگر که عملی نداشته باشید پولی بدست نمی آورید، پس باید دست به کار شوید. اگر خواهان ثروتمند شدن هستید پس نیاز است تا یک هدف واضح و مشخص داشته باشید؛ شما باید این کار را قبل از برنامه‌ریزی مالی برای رسیدن به هدفتان انجام دهید.

افرادی که توانا هستند انتخاب می‌کنند که با تلاششان به ثروت دست یابند، این‌ امر نیازمند توجه، شجاعت، دقت،تلاش و دانش بسیار است. این‌ تلاش هنگامی به نتیجه می رسد که شما اهدافی دقیق، واضح و دیدگاهی مثبت داشته‌ باشید. هارو اکر (T. Harv Eker) یکی دیگر از میلیونر‌های خودساخته است، او نیز در این رابطه بیان می دارد: تنها موضوعی که مردم به چیزی که می‌خواهند هیچ گاه نمی رسند این است که نمی‌دانند چه‌ چیزی را می‌خواهند اما این موضوع برای افرادی که ثروتمند هستند کاملا واضح است که قصد دارند تا ثروتمند شوند.

در ابتدا درآمد خود را خرج می‌کنید و آن‌چه را که باقی بماند، پس‌انداز می‌کنید

اگر واقعا قصد پولدار شدن دارید ، باید پولتان را پس‌انداز کنید. کاری که بیشتر مردم هنگامی که یک دلار به دست می‌آورند این است که این مبلغ را در هر راهی خرج می‌کنند. دیوید باخ (David Bach) میلیونر خودساخته در این رابطه می گوید که مردم پولشان را به ، شرکت کارت اعتباری، صاحبخانه، هزینه‌های تلفن، دولت و هزینه‌هایی این‌چنین پرداخت می‌کنند.

اول پولتان را پس انداز کنید سپس با توجه به پولی که باقی می ماند برنامه ریزی مالی داشته باشید. حداقل مبلغی در حدود 10 درصد از درآمد ناخالصتان را پس‌انداز کنید و این روند را به صورت خودکار به طور پی در پی همیشه انجام دهید، باخ می‌گوید که از این روش شما هیچ پولی نمی‌بینید که خرجش کنید و یاد می گیرید که بدون پول زندگی کنید.

فکر می‌کنید که ثروتمند شدن برایتان غیر‌ ممکن است

انسان‌هایی که متوسط هستند فکر می‌کنند که ثروتمند شدن امتیازی است که فقط به افراد خوش‌شانس تعلق می‌گیرد. سیبولد می‌گوید حقیقت این است که در یک نظام سرمایه داری، شما همه ی حقوق ثروتمند شدن را دارید، تنها هنگامی که مایل به ایجاد یک ارزش عظیم برای دیگران باشید.

حالا نوبت شماست؛ زمان آن فرا رسیده است که از خودتان بپرسید چرا من ثروتمند نباشم؟ و شروع بکنید به اندیشیدن برای برداشتن گام‌های بزرگ. افرادی که ثروتمند هستند انتظاراتشان را بالا می‌برند، پس شما نیز همین عمل را انجام دهید.
پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و مدیران کارآمد می باشد، جایی که به شما کاربران گرامی اطلاع رسانی شود در بخش های هتلداری، ایرانگردی، جهانگردی، مدیریت و صنایع وابسته از جمله آشپزی، قنادی و مهارت های زندگی که شما را یاری دهد.
پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی که متعلق به گروه مهرشادگلابچی می باشد برای یاری دانشجویان گردشگری و هتلداری و اصناف وابسته در بخش تحقیقات دانشجویی دانشجویان این مرز و بوم را یاری می دهد، از جمله خدمات دیگری که این گروه ارائه می دهد طراحی وب سایت برای ارگان ها، شرکت های دولتی و خصوصی می باشد و پشتیبانی سایت، محتوا سازی، سئو، بازاریابی اینترنتی، تبلیغات اینترنتی، کمپین تبلیغاتی از فعالیت های این مجموعه می باشد.
Designed By Erfan Powered by Bayan