توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و اصناف وابسته

ده ویژگی افرادی که با دیگران همدلی می‌کنند

۱. همدلان بسیار حساسند

همدلان ذات بخشنده و روح آزادی دارند و شنونده‌های خوبی هستند. این افراد قلب مهربانی دارند و هر زمان که به آنها نیاز داشته باشید، در دسترس هستند. اما این افراد خود نیز از لحاظ عاطفی حساس و آسیب‌پذیرند و معمولا با جملاتی همچون «خیلی حساسی» یا «باید کمی قوی‌تر باشی» مواجه می‌شوند.

۲. همدلان احساسات دیگران را به خود جذب می‌کنند

همدلان خود را با احساسات خوب یا بد طرف مقابل وفق می‌دهند. این افراد می‌توانند هر چیزی را حس کنند و حتی گاهی اوقات بیش از حد ممکن این کار را می‌کنند. عصبانیت یا نگرانی طرف مقابل آنها را تحت تأثیر  قرار می‌دهد و این امر می‌تواند برای‌شان لحظات سختی را رقم بزند. اگر پیرامون این افراد، سرشار از عشق ودوستی باشد،‌ این احساسات بر روی آنها تأثیر می‌گذارد و به آنها انرژی می‌بخشد.

۳. بیشتر همدلان درون‌گرا هستند

معمولا همدلان تمایل چندانی به حضور در جمعیت یا مهمانی‌های شلوغ ندارند. این افراد روابط تک به تک یا حضور در گروه‌های کوچک را ترجیح می‌دهند. حتی اگر این افراد کاملا برون‌گرا باشند، باز هم ترجیح می‌دهند که زمان حضورشان را در میان جمعیت یا مهمانی‌ها، محدود کنند.

۴. همدلان شدیدا وابسته به شناخت شهودی هستند

این افراد جهان را بر اساس شناخت شهودی تجربه می‌کنند. برای آنها، تقویت شناخت شهودی و گوش دادن به ندای قلب‌شان در مورد افراد امری بسیار مهم است. این کار به آنها کمک می‌کند تا ارتباطات مثبت را پیدا و از خون‌آشامان انرژی دوری کنند.

۵. همدلان به زمان‌هایی برای تنهایی نیاز دارند

این افراد بیشتر اوقات برای دیگران در دسترس و آماده‌ی پاسخگویی هستند. این موضوع باعث می‌شود تا انرژی زیادی از دست بدهند و هر از گاهی نیاز به زمانی برای تنهایی و بازیابی انرژی از دست رفته‌شان داشته باشند. برای مثال، این افراد ترجیح می‌دهند تا با خودروی شخصی خود به هر جایی بروند. این گونه هر زمانی که خواستند، می‌توانند آن مکان را ترک کنند و تنها باشند.

۶. ممکن است روابط صمیمی برای همدلان سخت باشد

همنشینی و همراهی زیاد ممکن است برای کسانی که قدرت همدلی بالایی دارند، سخت باشد. همین امر ممکن است مانع صمیمیت‌ آنها در روابط‌شان شود. آنها در اعماق وجودشان می‌ترسند که غرق رابطه با دوستان‌شان شوند و هویت خود را از دست بدهند. آنها برای داشتن رابطه‌ای آسان، باید از توانایی بازتعریف مفاهیم سنتی رابطه برخوردار باشند.

۷. همدلان هدف خون‌آشامان انرژی هستند

حساسیت بالای همدلان باعث می‌شود تا آنها تبدیل به طعمه‌های آسانی، برای خون‌آشامان انرژی باشند. این خون‌آشامان با احساسات منفی خود همچون ترس و عصبانیت، می‌توانند انرژی و آرامش خاطر همدلان را از بین ببرند؛ به خصوص خطرناک‌ترین آنها یعنی خودشیفته‌ ها، که دچار کمبود همدلی و فقط به فکر خودشان  هستند. این گروه می‌توانند احساس بی‌ارزشی و بی‌اهمیت بودن را در همدلان ایجاد کنند. از انواع دیگر خون‌آشامان انرژی می‌توان به قربانی، وراج، پادشاه غم و غیره، اشاره نمود.

۸. همدلان می‌توانند به کمک طبیعت روح‌شان را تازه کنند

کارها و دغدغه‌های روزمره ممکن است برای یک همدل سنگین باشد. حضور در طبیعت به همدلان کمک می‌کند تا انرژی از دست رفته‌شان را جبران کنند. طبیعت می‌تواند بار سنگینی را که بر دوش همدلان قرار دارد، سبک کند. پناه بردن به جنگل، دریا و هر جایی که فضای سبزی داشته باشد، به آنها کمک می‌کند تا با انرژی به زندگی روزمره‌شان بازگردند.

۹. همدلان احساسات بسیار حساسی دارند

سروصدا، بوهای ناخوشایند یا حرف زدنِ بیش از اندازه، می‌تواند اعصاب همدلان را برهم بریزد.

۱۰. همدلان قلب بزرگی دارند و بعضی اوقات بیش از حد می‌بخشند

همدلان قلب بزرگی دارند و تلاش می‌کنند تا زخم‌های دیگران را تسکین دهند. از بی‌خانمان‌ها و کودکانی که آسیب دیده‌اند گرفته تا دوستانی که احساس نگرانی می‌کنند. احساس همدلی برای کسانی که به کمک نیاز دارند، طبیعی است. اما همدلان هرگز متوقف نمی‌شوند. این میل آنها برای کمک و همدلی ممکن است آنها را به طور ناگهانی در گرداب غصه و اندوهی فرو ببرد که رهایی از آن کار آسانی نباشد و این در حالی است که تا پیش از آن احساس خوبی داشتند.

همدلان باید به روش‌های مختلفی سلامتی خود را حفظ کنند. آنها باید برای کمک و همدلی با دیگران محدودیت‌هایی قائل شوند. زمانی را به مدیتیشن اختصاص دهند و بیشتر از دیگران به دامان طبیعت پناه  ببرند. همدلی یک موهبت است، ولی همدلان باید مراقب خودشان باشند. آنها باید نیازهای خود را بشناسند و به آنها پاسخ دهند.

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و مدیران کارآمد می باشد، جایی که به شما کاربران گرامی اطلاع رسانی شود در بخش های هتلداری، ایرانگردی، جهانگردی، مدیریت و صنایع وابسته از جمله آشپزی، قنادی و مهارت های زندگی که شما را یاری دهد.
پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی که متعلق به گروه مهرشادگلابچی می باشد برای یاری دانشجویان گردشگری و هتلداری و اصناف وابسته در بخش تحقیقات دانشجویی دانشجویان این مرز و بوم را یاری می دهد، از جمله خدمات دیگری که این گروه ارائه می دهد طراحی وب سایت برای ارگان ها، شرکت های دولتی و خصوصی می باشد و پشتیبانی سایت، محتوا سازی، سئو، بازاریابی اینترنتی، تبلیغات اینترنتی، کمپین تبلیغاتی از فعالیت های این مجموعه می باشد.
Designed By Erfan Powered by Bayan