توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و اصناف وابسته

فواید اسفرزه برای سلامت بدن


 دانه های گیاه اسپرزه، که به طور معمول گیاهانی علفی و کوچک هستند، بسیار ارزشمند است زیرا می توانند تبدیل به لعاب اسپرزه شوند، که یکی از فرم های متداول برای مصرف اسفرزه است.

اسفرزه یک فیبر طبیعی رژیمی است و در حالی که بسیاری از مردم آن را به عنوان یک ملین خالص می دانند، اثرات متعددی بر بدن دارد که آن را بسیار ارزشمند می سازد. گیاه اسفرزه در درجه اول در آسیا رشد می کند و هند بزرگترین تولید کننده و صادر کننده سبوس آن است.

 فواید اسفرزه برای سلامت بدن


کاهش کلسترول
اسفرزه همانند دیگر فیبرهای رژیم های غذایی، با کاهش کلسترول به سلامت قلب کمک می کند. فیبر غذایی بیشتر باعث کاهش جذب کلسترول از غذا و جلوگیری از چسبیدن آن به شریان ها و عروق خونی می شود. مصرف اسپرزه به کاهش احتمال آترواسکلروز و مشکلات مربوط به قلب کمک می کند.

با این وجود، اسفرزه مقدار کلسترول خوب (HDL) را کاهش نمی دهد، که در نتیجه سطح کلسترول شما را متعادل و سالم نگه می دارد. علاوه بر این، باعث تولید صفرا می شود که بازهم مصرف کلسترول در بدن را افزایش می دهد.


مشکلات گوارشی
 اصلی ترین کاربرد اسفرزه، بهبود عملکرد و کارایی سیستم گوارشی است. اگر شما از اسهال رنج می برید، اسفرزه می تواند به سفت شدن مدفوع کمک کند و دفع را نرمال کند.

اگر با مشکلات مربوط به یبوست مبارزه کنید، اسفرزه برای یبوست مفید است و می تواند این ناراحتی را هم کاهش دهد، زیرا می تواند حرکت پرستالتی را تحریک کند و روده ها را به آرامی حرکت دهد. همچنین می تواند به کاهش فشار و التهاب کمک کند، که می تواند باعث از بین بردن هموروئید و زخم معده شود.

خاصیت درمانی اسفرزه

اگر با مشکلات مربوط به یبوست مبارزه کنید، اسفرزه برای یبوست مفید است

  
پیشگیری از دیابت
اسفرزه همچنین تأثیر اثبات شده ای بر سطح قند خون دارد که برای همه اهمیت دارد. چه دچار دیابت باشند چه نه. اسفرزه با تنظیم انتشار انسولین به جریان خون و حفظ پایدار سطح قند خون، می تواند به جلوگیری از ابتلا به دیابت کمک کند، زیرا احتمال افزایش یا افت شدید قند خون را کاهش می دهد.

برای افرادی که با دیابت زندگی می کنند، اضافه کردن اسپرزه به رژیم غذایی می تواند آن ها را سالم تر نگه دارد.

کاهش وزن
یکی از بهترین چیزها در مورد فیبرهای غذایی این است که باعث احساس سیری می شود و این حس برای افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند بسیار مهم است.

مکمل های اسفرزه، با حفظ میان وعده های غذایی، می توانند سطح انرژی شما را بدون اضافه کردن وزن حفظ کنند. سبوس جو در اغلب موارد حاوی اسپرزه است و یک انتخاب محبوب به عنوان یک میان وعده سالم است.

فشار خون
در مطالعات مختلفی بر روی فیبرهای غذایی، بررسی ارتباط بین فشار خون و فیبر پیشنهاد شده است، اما اسپرزه یکی از ترکیباتی است که تاثیر آن در کاهش فشار خون در افرادی که آن را منظم مصرف می کنند، به طور ثابتی نشان داده شده است.

اگر چه شما نمی توانید آن را یک وازودیلاتور (داروهای بزرگ کننده عروق خونی) بنامید، اما اسفرزه می تواند رسوب در رگ های خونی و عروق قلب را کاهش دهد.

خواص ضد التهابی
 مطالعات متعددی وجود دارد که نشان می دهند لعاب اسفرزه برای کاهش التهاب در روده و کولون موثر است. این به دلیل فعالیت فیبری موجود در این لعاب منحصر به فرد است، زیرا می تواند فشار و تنش روی روده و کولون را کاهش دهد.

سم زدایی از بدن
اگرچه لعاب اسفرزه اغلب به عنوان ملین استفاده می شود، اما لازم است بدانید که این لعاب، نوعی از فیبرهای غذایی با کارایی بالاست. با این حال، بدن را هم به طور مؤثری سم زدایی می کند. پاکسازی سیستم معده و روده می تواند برای سلامت کلی دستگاه گوارشی مفید باشد.

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و مدیران کارآمد می باشد، جایی که به شما کاربران گرامی اطلاع رسانی شود در بخش های هتلداری، ایرانگردی، جهانگردی، مدیریت و صنایع وابسته از جمله آشپزی، قنادی و مهارت های زندگی که شما را یاری دهد.
پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی که متعلق به گروه مهرشادگلابچی می باشد برای یاری دانشجویان گردشگری و هتلداری و اصناف وابسته در بخش تحقیقات دانشجویی دانشجویان این مرز و بوم را یاری می دهد، از جمله خدمات دیگری که این گروه ارائه می دهد طراحی وب سایت برای ارگان ها، شرکت های دولتی و خصوصی می باشد و پشتیبانی سایت، محتوا سازی، سئو، بازاریابی اینترنتی، تبلیغات اینترنتی، کمپین تبلیغاتی از فعالیت های این مجموعه می باشد.
Designed By Erfan Powered by Bayan