توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و اصناف وابسته

ساخت اولین جت مافوق صوت تجاری جهان

 

شرکت‌های فناوری هوافضای "آریون"(Aerion) و "لاکهید مارتین"(Lockheed Martin) به همراه چندین رقیب بزرگ دیگر که در حال حاضر بر روی ساخت جت‌های مافوق صوت مسافربری کار می‌کنند، اولین حمل و نقل هوایی فرست کلاس تجاری را با این نوع از هواپیماها هدف قرار داده‌اند.

 

این شرکت‌ها به تازگی شراکت خود را برای ساخت و توسعه اولین جت مافوق صوت تجاری جهان اعلام کردند.

 

  اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,هواپیمای مسافری مافوق صوت

 

"آریون" چندین سال از فعالیت خود را در توسعه جت مافوق صوت تجاری خود موسوم به "AS2" سپری کرده است که در این راه ابتدا در زمینه آیرودینامیک و طراحی ساختاری با ایرباس همکاری کرد و سپس با صنایع هوایی "GE Aviation" در زمینه توسعه یک موتور مافوق صوت شریک شد.

 

  اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,هواپیمای مسافری مافوق صوت

 

این آخرین اعلامیه در زمینه شراکت با "لاکهید مارتین" برای همکاری در همه مراحل بعدی توسعه در جت‌های مافوق صوت تجاری از مهندسی تا تولید است.

 

"اورلاندو کاروالیو"، معاون اجرایی لاکهید مارتین می‌گوید: پس از بررسی اولیه ما از تکنولوژی آیرودینامیک آریون، نتیجه‌گیری ما این است که طرح مفهومی "Aerion AS2" منجر به سرمایه‌گذاری بیشتر زمان و منابع مالی از طرف ما می‌شود. ما متعهد هستیم که در زمینه پیشرفت فناوری هوا و فضا تلاش کنیم و مشتاق بررسی مشارکتی هستیم که می‌توانیم با آریون تاریخ هواپیمایی را متحول کنیم.

 

  اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,هواپیمای مسافری مافوق صوت

 

آریون در این سال‌ها به صورت ماهرانه یک پیشرانه جت جدید سه موتوره در سال 2014 طراحی کرده است. آخرین طراحی، دو موتور خارجی را در زیر بال‌ها قرار داده و موتور سوم را در دم کار گذاشته است.

 

آریون در حال حاضر برآورد می‌کند که AS2 برای اولین پرواز خود تا سال 2023 آماده خواهد شد، اما چندین شرکت دیگر در حال رقابت هستند تا اولین شرکتی باشند که اولین هواپیمای مافوق صوت غیرنظامی دنیا را بسازند.

 

  اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,هواپیمای مسافری مافوق صوت

 

برای مثال شرکت هوافضای "اسپایک" در اوایل سال جاری نمونه اولیه هواپیمای بدون سرنشین مافوق صوت خود موسوم به "SX-1.2" را مورد پرواز آزمایشی قرار داد که نسخه کوچک و بدون سرنشین هواپیمای مسافربری "S-512" این شرکت است و قرار است در سال 2021 به طور رسمی معرفی شود.

 

  اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,هواپیمای مسافری مافوق صوت

 

ناسا نیز بر روی طرح‌های خود برای ساخت یک هواپیمای مسافربری مافوق صوت کار می‌کند، که برای اولین پروازهای آزمایشی در سال 2021 و با همکاری لاکهید مارتین آماده می‌شود.

 

مهارت و تجربه لاکهید مارتین در زمینه مهندسی هواپیماهای مافوق صوت ثابت شده است، چرا که این شرکت با طراحی و ساخت هواپیمای جنگی مافوق صوت شناخته شده است. بنابراین اگر شرکتی دارای دانش فنی برای انتقال فناوری هواپیماهای مافوق صوت جنگی به یک حالت تجاری باشد، آن شرکت قطعا لاکهید مارتین است.

 

  اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,هواپیمای مسافری مافوق صوت

 

وعده داده شده که سالیان آتی برای طرفداران هواپیماهای مافوق صوت هیجان انگیز باشد.

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و مدیران کارآمد می باشد، جایی که به شما کاربران گرامی اطلاع رسانی شود در بخش های هتلداری، ایرانگردی، جهانگردی، مدیریت و صنایع وابسته از جمله آشپزی، قنادی و مهارت های زندگی که شما را یاری دهد.
پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی که متعلق به گروه مهرشادگلابچی می باشد برای یاری دانشجویان گردشگری و هتلداری و اصناف وابسته در بخش تحقیقات دانشجویی دانشجویان این مرز و بوم را یاری می دهد، از جمله خدمات دیگری که این گروه ارائه می دهد طراحی وب سایت برای ارگان ها، شرکت های دولتی و خصوصی می باشد و پشتیبانی سایت، محتوا سازی، سئو، بازاریابی اینترنتی، تبلیغات اینترنتی، کمپین تبلیغاتی از فعالیت های این مجموعه می باشد.
Designed By Erfan Powered by Bayan