توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و اصناف وابسته

پرآب‌ترین چشمه طبیعی ساوه را بشناسید

شهرستان‌های این استان هرکدام جاذبه‌های گردشگری تاریخی و طبیعی بسیاری را در خود جای داده‌اند. شهرستان ساوه نیز یکی از شهرستان‌های معروف استان مرکزی است که با انار ساوه بسیار شناخته می‌شود و شهرت دارد. چشمه بالقلو یکی از جاذبه‌های جذاب و طبیعی این شهرستان است که گردشگران بسیاری هرساله از آن دیدن می‌کنند.


ساوه یکی از شهرستان‌های باستانی ایران است به همین دلیل آثار باستانی آن در گذشته نسبتا زیاد بوده است تا اینکه در حمله مغول و بعد به دست سپاهیان تیمور لنگ اکثر آن‌ها منهدم شده‌اند. این شهرستان شامل مساجد، امامزاده‌ها و کاروانسرا‌های تاریخی بسیاری است و باتوجه به قرارگیری در مجاورت شهر‌هایی همچون قم، قزوین، تفرش و همدان دارای اقلیمی نیمه خشک با تابستان‌های گرم و زمستان‌های کمی سرد است. از جاذبه‌های طبیعی گردشگری این شهرستان می‌توان به دو رود مزلقان و قره‌چای و چشمه بالقلو اشاره کرد.


چشمه بالقلو در منتهی‌الیه روستای بالقلو شهرستان ساوه قرار دارد. بالقلو روستایی است از توابع بخش نوبران شهرستان ساوه که در جنوب شهر غرق‌آباد واقع شده است. غرق‌آباد در فاصله ۵۵ کیلومتری جاده ساوه به همدان قرار دارد و دارای آب و هوایی معتدل و مطبوع است. بالقلو یکی از زیباترین و کهن‌ترین روستا‌های شهرستان ساوه به شمار می‌رود که بزرگترین و پرآب‌ترین چشمه شهرستان، چشمه بالقو در این روستا واقع شده است.


زبان مردم روستای بالقلو ترکی آذربایجانی با لهجه‌ای نزدیک به ترکی شاهسونی و قشقایی است و احتمالا نام این روستا براساس یک داستان تاریخی از لغت ترکی بالا اوقلو گرفته شده است. بالقلو یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری استان مرکزی محسوب می‌شود که باتوجه به آب و هوای معتدل و مرطوبی که دارد، باغ‌ها و چشمه‌های بسیار زیبایی دارد.


چشمه بالقلو از جاذبه‌های طبیعی بسیار زیبای این منطقه است که چشم‌اندازی دلنشین دارد و گردشگران بسیاری را به ویژه در فصل تابستان به خود جلب می‌کند. جریان آب این چشمه حدود ۷۰ لیتر در ثانیه است که از یک سفره سنگی قلیان می‌کند و از پس از خروج وارد یک حوضچه می‌شود. این حوضچه نیز زیبایی چشم‌نوازی دارد و اطراف آن بسیار سرسبز و خیره‌کننده است. از آب این چشمه برای مصارف کشاورزی استفاده می‌شود. محصولات کشاورزی این منطقه معمولا گوجه‌سبز، گردو، انگور، آلبالو، شاه‌توت و بلال است.

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و مدیران کارآمد می باشد، جایی که به شما کاربران گرامی اطلاع رسانی شود در بخش های هتلداری، ایرانگردی، جهانگردی، مدیریت و صنایع وابسته از جمله آشپزی، قنادی و مهارت های زندگی که شما را یاری دهد.
پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی که متعلق به گروه مهرشادگلابچی می باشد برای یاری دانشجویان گردشگری و هتلداری و اصناف وابسته در بخش تحقیقات دانشجویی دانشجویان این مرز و بوم را یاری می دهد، از جمله خدمات دیگری که این گروه ارائه می دهد طراحی وب سایت برای ارگان ها، شرکت های دولتی و خصوصی می باشد و پشتیبانی سایت، محتوا سازی، سئو، بازاریابی اینترنتی، تبلیغات اینترنتی، کمپین تبلیغاتی از فعالیت های این مجموعه می باشد.
Designed By Erfan Powered by Bayan