توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و اصناف وابسته

فرهنگ انعام در سفر به کشور پرتغال

در پرتغال به طور کلی نیاز یا اجباری به دادن انعام برای دریافت هیچ یک از خدمات توریستی و شهری نیست. اما دادن انعام نشانه ای از محبت، توجه و شخصیت شما تلقی می‌شود. اما شیوه دادن انعام به چه شکل بهتر است باشد.

حتماً قبل از آنکه تصمیم بگیرید انعام بدهید، صورت حساب داده شده را چک کنید. برخی از رستورانها، کافه ها و غیره هزینه خدماتی را روی صورت حساب می افزایند که در این صورت دیگر نیازی به دادن انعام نمی باشد.

هیچنین اگر صورت حساب خود را از طریق کارت اعتباری می‌خواهید پرداخت کنید، بهتر است انعام را به صورت نقدی داشته باشید، چرا که سیستم مالی اکثر مراکز اگر هزینه خدمات را در لیست خود نداشته باشند نمی‌توانند انعام را دریافت کنند و شما باید نقدا آن را به خدمه بپردازید.

خوب حال سؤال اینجا است که اگر هزینه خدمات روی صورت حساب نبود چه مبلغی را باید بابت انعام پرداخت کرد؟

برای خدمه کافه: بهتر است چند سنت اضافه از حساب خود پرداخت کنید. اگر سرویس خاصی به شما ارائه شده خوب می‌توانید باقیمانده تا ۱ یورو را برای خدمه بگذارید.

برای گارسون های رستورانها: اگر روی صورت حساب هزینه خدمات حساب نشده بود بهتر است حداکثر تا ۱۰ درصد مبلغ صورت حساب را به عنوان انعام در نظر بگیرید.

برای تورلیدر خارجی: در سفرهای نصف روز بین ۵ تا ۱۰ و برای سفرهای کل روز بین ۱۰ تا ۱۵ یورو را برای تور لیدر پرتغالی در نظر داشته باشید.

برای راننده تاکسی: گرد کردن هزینه تاکسی به نزدیکترین ۵ یورو بعدی یا حداکثر ۱۰ درصد کل مبلغ هزینه سفرتان را برای انعام بدهید.

راننده حمل و نقل فرودگاهی به هتل، راهنمای هتل: اصلاً نیازی به انعام نیست و یک تشکر کلامی ساده راه ارتباطی مناسبی خواهد بود اما اگر برای حمل چمدانها کمکتان کرد بهتر است حداکثر تا ۱ یورور به ازای هر چمدان به او بدهید.

پادوها، نظافتی ها و پیشخدمتهای هتل: به ازای حمل هر چمدان یا بار شما به پادوها حداکثر ۲ یورور و به ازای هر شب ماندن در هتل برای نظافت چی اتاق ۱ یورو به عنوان انعام در نظر بگیرید.

دربان و نگهبان: اگر دربان یا نگهبانان برای راحتی شما کاری انجام دادند غیر از باز و بسته کردن درب، مثلاً مسیر را نشان دادند، توصیه‌های راهبردی در سفر شهری به شما دادند، جهت رزرو مکان یا کاری به شما کمک کردند و خلاصه به شما یاری رسانند بهتر است ۵ تا ۱۰ یورو نیز به آن‌ها انعام دهید.

اگر از سایر خدمات شهری مثل آرایشگاه، Spa و غیره استفاده کردید با اینکه انعام اصلاً مورد انتظار نمی باشد اما بهتر است حداکثر ۵ تا ۱۰ درصد مبلغ فاکتور را به عنوان انعام پرداخت نمایید.

اگر از سفرتان به کشور پرتغال تجربه ای دارید و می خواهید آنرا با کاربران ما به اشتراک بگذارید از طریق بخش نظرات آنرا ثبت کنید.

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و مدیران کارآمد می باشد، جایی که به شما کاربران گرامی اطلاع رسانی شود در بخش های هتلداری، ایرانگردی، جهانگردی، مدیریت و صنایع وابسته از جمله آشپزی، قنادی و مهارت های زندگی که شما را یاری دهد.
پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی که متعلق به گروه مهرشادگلابچی می باشد برای یاری دانشجویان گردشگری و هتلداری و اصناف وابسته در بخش تحقیقات دانشجویی دانشجویان این مرز و بوم را یاری می دهد، از جمله خدمات دیگری که این گروه ارائه می دهد طراحی وب سایت برای ارگان ها، شرکت های دولتی و خصوصی می باشد و پشتیبانی سایت، محتوا سازی، سئو، بازاریابی اینترنتی، تبلیغات اینترنتی، کمپین تبلیغاتی از فعالیت های این مجموعه می باشد.
Designed By Erfan Powered by Bayan