توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و اصناف وابسته

بهترین رژیم غذایی برای سال جدید

بهترین رژیم های غذایی برای کاهش وزن:

برای اکثر افرادی که رژیم می گیرند، کاهش وزن هدف اصلی است، اما کاهش وزن و حفظ وزن نهایی کاری آسان نیست.

تحقیقات نشان می دهد حدود ۳۰-۳۵ درصد وزن از دست رفته در رژیم غذایی در طی یک سال دوباره باز می گردد. اما حفظ وزن کاهش یافته امکان پذیر است. فقط باید برنامه غذایی مناسبی پیدا کنید.

کارشناسان تاثیر ۴۰ رژیم غذایی محبوب را بر کاهش وزن کوتاه مدت و دراز مدت بررسی کردند. آنها معتقدند برخی افراد می خواهند به سرعت وزن کم کنند، در حالی که عده ای دیگر می خواهند در طول چند سال وزن کم کنند و وزن کاهش یافته برگشت نداشته باشد.

کارشناسان سلامت Weight Watchers را به عنوان بهترین رژیم غذایی در کاهش وزن کوتاه مدت و بلند مدت رتبه بندی کردند. در کاهش وزن کوتاه مدت این رژیم نمره ۴ از ۵ و در کاهش وزن بلند مدت ربته ۳.۵ از ۵ را کسب کرد.

رژیم غذایی با چربی زیاد بدون افزایش وزن؟ مطالعات نشان می دهد این امر امکان پذیر است محققان معتقدند راهی برای جلوگیری از افزایش وزن با وجود رژیم غذایی با چربی بالا وجود ندارد.

رژیم غذایی Volumetrics در جایگاه دوم بهترین رژیم غذایی کاهش وزن قرار گرفت؛ این رژیم نمره ۳.۸ از ۵ برای کاهش وزن کوتاه مدت و نمره ۳.۳ از ۵ برای کاهش وزن طولانی مدت را کسب کرد.

رژیم غذایی Volumetricics توسط باربارا رولز طراحی شده است؛ او استاد تغذیه در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا است. این رژیم غذایی بر استفاده از مواد غذایی با چگالی کم انرژی، مانند شیر، غلات و میوه ها و سبزیجات بدون نشاسته تمرکز دارد. همچنین غذاهای با تراکم انرژی بالا را نیز در رژیم غذایی محدود کرده است.

بهترین رژیم های غذایی برای سلامتی قلب:

بیماری قلب علت اصلی مرگ و میر مردان و زنان در امریکا است و هر ساله حدود ۶۱۰۰۰۰ نفر در این کشور در اثر این بیماری کشته می شوند.

رژیم غذایی ضعیف می تواند خطر بیماری قلبی را افزایش دهد، زیرا مصرف موادغذایی غنی از چربی می تواند منجر به فشار خون بالا، کلسترول بالا و چاقی شود که عامل اصلی خطر برای این بیماری است.

اما چه برنامه غذایی برای سلامتی قلب بهتر است؟ برای این گروه، کارشناسان بهداشت ۴۰ رژیم غذایی را تجزیه و تحلیل کردند و به آن ها رتبه های متوسط برای سلامت قلب اعطا کردند.

رژیم غذایی برای متوقف کردن فشار خون بالا (DASH) اولین رتبه را در این گروه کسب کرد.

موسسه ملی قلب، ریه و خون – بخشی از موسسه ملی بهداشت (NIH)  ، رژیم DASH غنی از میوه ها، سبزیجات، غلات کامل، ماهی، مرغ، و لبنیات کم چرب را تایید کرد. در این رژیم غذاها با قند زیاد و چربی های اشباع و ترانس محدود می باشند.

همچنین رژیم غذایی DASH رتبه بهترین رژیم غذایی را کسب کرد.

رژیم غذایی مدیترانه ای که بر مصرف ماهی و غذاهای دریایی، حداقل دو بار در هفته، همراه با مصرف منظم میوه ها، سبزیجات، حبوبات و دانه های غلات، در کنار رژیم غذایی Ornish  تاکید دارد، جایگاه دوم بهترین رژیم غذایی قلب را به دست آورد.

با رژیم غذایی Ornish چربی به ۱۰ درصد کالری روزانه محدود شد و غذاها به پنج گروه: از کمترین تا بیشترین سطح سلامتی دسته بندی شدند.

بهترین رژیم های غذایی برای دیابت

رژیم غذایی مدیترانه نه تنها بهترین رژیم غذایی قلب محسوب می شود، بلکه بهترین رژیم غذایی دیابتی می باشد که رتبه ۳.۷ از ۵ را کسب کرد.

برآورد شده است که حدود ۳۰.۳ میلیون نفر در امریکا در معرض دیابت هستند، در حالی که سطح گلوکز خون به علت عدم توانایی بدن برای تولید انسولین یا استفاده موثر از آن، بالا است.

اگر رژیم غذایی سالم برای همه ما مهم است، افراد مبتلا به دیابت نیاز به مراقبت بیشتری دارند؛ نخوردن یک وعده غذایی و یا خوردن غذاهای نامناسب ممکن است منجر به بالا رفتن و پایین آمدن سطح قند خون شود.

طبق نظر این هیئت، “رژیم غذایی مدیترانه گزینه ای عالی برای پیشگیری یا کنترل دیابت است. برخی از تحقیقات نشان داده است که رژیم غذایی مدیترانه ای برای افراد دیابتی سطوح هموگلوبین   A1C  (اندازه گیری قند خون در طول زمان) را بهبود میدهد. “

رژیم غذایی DASH رتبه دوم را در بهترین رژیم غذایی دیابت کسب کرده است. کارشناسان معتقدند “منوی آن مانند دستورالعمل های تغذیه ای رایج برای افراد دیابتی می باشد.”

با توجه به برنامه غذایی که تصمیم می گیرید استفاده کنید، توجه داشته باشید فعالیت بدنی نیز به اندازه غذایی که می خورید مهم است.

دستورالعمل های فعلی توصیه می کنند بزرگسالان باید حداقل ۱۵۰ دقیقه فعالیت هوازی متوسط یا ۷۵ دقیقه فعالیت هوازی شدید در هفته انجام دهند.

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و مدیران کارآمد می باشد، جایی که به شما کاربران گرامی اطلاع رسانی شود در بخش های هتلداری، ایرانگردی، جهانگردی، مدیریت و صنایع وابسته از جمله آشپزی، قنادی و مهارت های زندگی که شما را یاری دهد.
پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی که متعلق به گروه مهرشادگلابچی می باشد برای یاری دانشجویان گردشگری و هتلداری و اصناف وابسته در بخش تحقیقات دانشجویی دانشجویان این مرز و بوم را یاری می دهد، از جمله خدمات دیگری که این گروه ارائه می دهد طراحی وب سایت برای ارگان ها، شرکت های دولتی و خصوصی می باشد و پشتیبانی سایت، محتوا سازی، سئو، بازاریابی اینترنتی، تبلیغات اینترنتی، کمپین تبلیغاتی از فعالیت های این مجموعه می باشد.
Designed By Erfan Powered by Bayan