توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و اصناف وابسته

هزینه های سفر خود را کاهش دهید

صرفه جویی در هزینه سفر

برنامه سفر خود را برای ماههای خارج از فصل زمانبندی کنید؛ هزینه ها در این ماهها بسیار پایین بوده و بیشتر جاها تخفیف خوبی برای عرضه محصولات و خدمات خود دارند.  هزینه هتل و پرواز در طول این ماهها کمتر است. برای مثال سفر به تهران در نوروز بسیار مقرون بصرفه است  زیرا بیشتر پایخت نشینان در این ایام به خارج از تهران سفر کرده و این شهر بسیار کم ترافیک و خلوت است ضمن اینکه بسیاری از هتل های تهران نیز برای ایام نوروز تخفیف های بالایی را برای میهمانان در نظر گرفته اند. برای مثال هتل استقلال تهران تخفیف قابل توجه ۶۰ درصدی را برای نوروز ۹۷ ارائه می دهد.

  1. از برنامه های کاربردی موبایلها (اپلیکیشن ها) برای برقراری ارتباط با خانواده و دوستان در طول سفر استفاده کنید.

صرفه جویی در هزینه سفر

تماس از طریق تلفن همراه با خانواده و دوستان در طول سفر  هزینه زیادی علاوه بر هزینه های سفر خواهد داشت. بجای آن بهتر است از اپلیکیشن هایی چون اسکایپ، ایمو و یا واتس آپ  برای برقراری تماس و یا چک کردن پیام ها استفاده کنید.  و حتی با فیس بوک نیز می توانید با افراد ثبت شده در لیست دوستانتان تماس ویدیویی برقرار کنید.

امروزه اینترنت پر سرعت رایگان در لیست بسیاری از هتل ها قابل رویت است. مخصوصا اگر این هتل در گروه هتل های ۵ ستاره و با کیفیت قرار بگیرد همچون هتل لاله تهران، بزرگ شیراز، قصر مشهد و….. اگر بتوانید بصورت رایگان از وای فای استفاده کنید در آنصورت می توانید با استفاده از این اپلیکیشن ها بدون هزینه با دوستان و خانواده خود تماس برقرار کنید و حتی استفاده از وای فای غیرمجانی برای برقراری تماس بسیار ارزانتر از هزینه استفاده از شبکه تلفن همراه خواهد بود.

  1. تا حد امکان از حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

صرفه جویی در هزینه سفر

بسیاری از گردشگران معتقدند اجاره اتومبیل در طول سفر ارزانترین راه است. اما واقعیت اینست که استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی  در بسیاری از شهرها راهی قابل اعتماد برای سفر است. بیشتر این سیستم ها چند زبانه بوده و در نتیجه جابجایی از طریق آن آسانتر و بی دردسرتر  خواهد بود. این شیوه مخصوصا در کلان شهرهایی همچون تهران که غالبا ترافیک های سنگینی دارد چه از لحاظ زمان و چه هزینه بسیار به صرفه تر است. همچنین بسیاری از هتل ها و اقامتگاه هایی که نسبتا در مرکز این شهر قرار دارند همچون هتل اسپیناس تهران، در محدوده طرح ترافیک واقع شده اند و برای تردد با خودرو شخصی باید هزینه بسیاری برای خرید مجوز تردد پرداخت کنند که به هیچ وجه بهینه نخواهد بود.

  1. غذای خانگی بخورید و یا همراه خود غذا ببرید

قانونی به نام قانون ” شش بلوک”  وجود دارد؛ که بر اساس آن نباید در رستورانی غذا بخورید که شش بلوک با هتل یا مرکز توریستی فاصله دارد. با کمی قدم زدن و پیدا روی کردن به جایی دورتر از این منطقه؛  هزینه غذایتان بسیار پایین خواهد آمد.  علاوه براین از تجربه غذاهای محلی ها لذت برده و در مورد فرهنگ بومی آنها چیزهای بیشتری یاد خواهید گرفت.

همچنین می توانید به بازارهای  خیابانی رفته و غذاهای خوبی برای میان وعده و یا حتی وعده اصلی برای پیکنیکی در پارک تهیه کنید. هدف خارج شدن از محدوده پرترافیک و پر رفت و آمد گردشگران است.

این روشهای غیرمعمول برای پس انداز در طول سفر به آرامش ذهنی شما کمک خواهد کرد؛ هم از سفر لذت برده اید و هم توانسته اید در هزینه های صرفه جویی نمایید و همچنان مقداری پس انداز داشته باشید.

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و مدیران کارآمد می باشد، جایی که به شما کاربران گرامی اطلاع رسانی شود در بخش های هتلداری، ایرانگردی، جهانگردی، مدیریت و صنایع وابسته از جمله آشپزی، قنادی و مهارت های زندگی که شما را یاری دهد.
پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی که متعلق به گروه مهرشادگلابچی می باشد برای یاری دانشجویان گردشگری و هتلداری و اصناف وابسته در بخش تحقیقات دانشجویی دانشجویان این مرز و بوم را یاری می دهد، از جمله خدمات دیگری که این گروه ارائه می دهد طراحی وب سایت برای ارگان ها، شرکت های دولتی و خصوصی می باشد و پشتیبانی سایت، محتوا سازی، سئو، بازاریابی اینترنتی، تبلیغات اینترنتی، کمپین تبلیغاتی از فعالیت های این مجموعه می باشد.
Designed By Erfan Powered by Bayan