توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و اصناف وابسته

غذاهایی که باید هنگام سحر و افطار بخوریم

غذاهای کربوهیدرات سرشار از فیبر مثل برنج قهوه ای، نان سبوس دار زمان زیادی طول می کشد تا هضم شوند و بقای سطح انرژی بدن را طولانی تر می کنند.
  • گوشت و جایگزین های گوشت

مرغ، ماهی و لبنیات کم چرب منبع پروتئین با چربی بسیار کم هستند. به علاوه به ترمیم و ساخت بافت های بدن کمک می کنند و سیستم ایمنی بدن را می سازند. محصولات لبنی با کلسیم زیاد استخوان ها را قوی می کند. کسانی که نارسایی لاکتوز دارند شیر بدون لاکتوز یا شیر سویا مصرف کنند.

افطار

افطار زمانی بازسازی و بالا بردن سطح انرژی بدن است. بنابراین باید هر غذایی که مصرف می کنید از غذاهای اصلی باشد. میوه ها و سبزیجات، برنج، گوشت و محصولات لبنی.

  • میوه ها و سبزیجات

پیشنهاد انجمن ارتقا سلامت ۲ وعده میوه و ۲ وعده سبزی در روز است. بنابراین باید هم هنگام سحر و هم هنگام افطار میوه و سبزی مصرف کنید.از قدیم مسلمانان برای باز کردن روزه خرما می خورند. خرما علاوه بر این که منبع انرژی است سرشار از پتاسیم نیز می باشد و باعث می شود عضله ها و رگ های عصبی عملکرد بهتری داشته باشند. مراقب باشید زیاد خرما مصرف نکنید چون قند آن زیاد است.

  • برنج و جایگزین های برنج

نان سبوس دار، برنج قهوه ای و نودل های غلات کامل کربوهیدرات های پیچیده ای هستند که انرژی، فیبر و مواد معدنی بدن را تامین می کنند. این غذاها در مقایسه با غذاهای شیرین و دسرها که سریع می سوزند انرژی پایداری را برای بدن فراهم می کنند.

  • گوشت و جایگزین های گوشت

غذاهای پروتئینی مثل گوشت بدون چربی، گوشت مرغ بدون پوست، ماهی، تخم مرغ، حبوبات و فرآورده های لبنی مصرف کنید.

برای این که غذای سالمی داشته باشید از روغن استفاده نکنید و بیشتر غذا را آب پز، بخار پز یا کباب کنید. اما اگر از روغن استفاده می کنید روغن های اشباع نشده مثل روغن کانولا و روغن سویا استفاده کنید.

سعی کنید این ماه عادت های سالم غذاخوردن را به کار ببرید تا در پایان ماه احساس سلامت بیشتری داشته باشید.

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و مدیران کارآمد می باشد، جایی که به شما کاربران گرامی اطلاع رسانی شود در بخش های هتلداری، ایرانگردی، جهانگردی، مدیریت و صنایع وابسته از جمله آشپزی، قنادی و مهارت های زندگی که شما را یاری دهد.
پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی که متعلق به گروه مهرشادگلابچی می باشد برای یاری دانشجویان گردشگری و هتلداری و اصناف وابسته در بخش تحقیقات دانشجویی دانشجویان این مرز و بوم را یاری می دهد، از جمله خدمات دیگری که این گروه ارائه می دهد طراحی وب سایت برای ارگان ها، شرکت های دولتی و خصوصی می باشد و پشتیبانی سایت، محتوا سازی، سئو، بازاریابی اینترنتی، تبلیغات اینترنتی، کمپین تبلیغاتی از فعالیت های این مجموعه می باشد.
Designed By Erfan Powered by Bayan