توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و اصناف وابسته

هفت ویژگی زنان موفق

۱) چشم انداز

زنان موفق می‌دانند ” تا ندانید مقصد کجاست، نمی‌توان به هیچ جا رسید “. این زنان دقیقا می‌دانند می‌خواهند به کجا برسند و هر قدمی که در زندگی بر می‌دارند آن‌ها را به سوی تصویر ذهنی شان پیش می‌برد.

اپرا وینفری معروف و موفق می‌گوید: ” برای خودت بزرگترین و عالی‌ترین چشم انداز را متصور باش، چرا تو همانی خواهی شد که باور داری ” و با همین باور از یک زندگی سخت در کودکی و پس از اینکه از اولین کاری که داشت اخراج شد، تبدیل به یکی از موفق‌ترین و تاثیر گذار‌ترین زنان تاریخ شد.

۲) اهداف مشخص

یک زن موفق همواره در حال چیدن اهداف و رسیدن به آن‌هاست. داشتن چشم انداز لازم است، اما قرار دادن هدف‌های کوچک مانند پله‌هایی است که شما را در مسیر پیش می‌برد.

لورن کنراد یکی از زنان موفق و طراح لباس معروف هرگز بدون برنامه ریزی و هدف و ناگهانی تبدیل به ملکه شرکت طراحی خود نشد. او در سر، آرزوی طراحی لباس را می‌پروراند و برای رسیدن به آن هر روز قدم‌های مشخصی برداشت. مثلا در انستیتوی مد طراحی و تجارت شرکت کرده و مدتی هم به صورت کارآموز در مجله وگ کار کرد.

۳) کار سخت

برای رسیدن به هدف‌ها راهی جز تلاش هر روزه برای نزدیک شدن به آن‌ها نیست. زنان موفق، حواسشان ۱۰۰% به کارشان است. چون برایشان نصفه و نیمه کار کردن هیچ معنایی ندارد. آن‌ها می‌دانند برای رسیدن به آرزو‌ها و ساختن زندگی که می‌خواهند باید جان بکنند. هربار که سر کار می‌روید، سخت کار می‌کنید و بهترین چیزی که از دستتان بر می‌آید را ارائه می‌دهید، در حال کاشتن دانه‌های گیاهانی هستید که در آینده از بلندپروازانه‌ترین آرزوهایتان هم فراتر خواهند رفت 

۴) اعتماد به نفس

زنان موفق می‌دانند که هستند. با وجود خودشان و آنچه که واقعا هستند خوشحال و راحتند و اجازه نمی‌دهند شک کردن‌های شخصی آن‌ها را از پیشروی باز دارد. برای داشتن شخصیت کامل و پذیرایی خطر شکست در راهی که می‌روید، باید دل و جرئت داشته باشید. به همین دلیل لازم است در مورد خود و چشم اندازتان کاملا مطمئن باشید.

در این که سرنا گومز قهرمان تنیس برای این ورزش به دنیا آمده بوده و بدنی درخور همین ورزش دارد، شکی نیست هرچند که خیلی‌ها نظرات منفی شدیدی به ظاهر او دارند. سرنا به این حرف‌ها بی توجه است. می‌گوید ” من عاشق بدن پر خود هستم، من یک زن قوی و پرقدرت، و در عین حال زیبا هستم و در این هیچ ایرادی نیست. ”

۵) ذهن باز

هر چند که زنان موفق می‌دانند چه می‌خواهند و چه نمی‌خواهند، اما این را هم می‌دانند که باید نظرات دیگران را مد نظر قرار دهند. هیچ انسانی دانای مطلق تمام جواب‌ها نیست و یک زن موفق به خلاقیت و نبوغ افراد دیگر احترام می‌گذارد.

جوان رولینگ قبل از معروفیت خودش کتاب‌ها را نوشته بود، اما به توصیه‌ی ناشرش اسم جی کی رولینگ را برگزید و صده‌ها میلیون جلد هری پاتر فروخت.

۶) انعطاف پذیری

زنان موفق ” نه ” را نمی‌پذیرند و برای رسیدن به چیزی که می‌خواهند نهایت تلاششان را می‌کنند. اما گاهی می‌دانند که انعطاف پذیر بودن لازم است. گاهی لازم است در شرایط بغرنج تصمیمی گرفته شود و برنامه‌ای عوض شود.

در شرایطی که موفقیتی حاصل نمی‌شود و راه‌ها همه بسته هستند، بهتر است چند قدم عقب بروید و دوباره و از راهی دیگر امتحان کنید.

۷) تمرکز

زنان موفق اغلب چند کار را با هم پیش می‌برند. آن‌ها چند برنامه و پروژه در آن واحد دارند و افراد و چیز‌های زیادی هستند که توجه آن‌ها را نیاز دارد. اینجاست که آن‌ها توانایی تمرکز کردن بر یک موضوع در لحظه را به خوبی دارند. آن‌ها خوب می‌دانند یک کار ممکن است تمام توجه و حواسشان را نیاز داشته باشد.

برای موفق بودن و داشتن حس خوشبختی حاصل از رسیدن به هدف ها، خود اهداف و آن چیزی که برایش تلاش می‌کنید مهم نیست. لازم نیست حتما دکتر، مهندس یا تاجر باشید یا حتی از نظر جامعه یا خانواده کار مهمی انجام داده باشید. کافی است آرزویی در سر داشته باشید و از هیچ تلاشی برای رسیدن به آن فروگذار نکنید.

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و مدیران کارآمد می باشد، جایی که به شما کاربران گرامی اطلاع رسانی شود در بخش های هتلداری، ایرانگردی، جهانگردی، مدیریت و صنایع وابسته از جمله آشپزی، قنادی و مهارت های زندگی که شما را یاری دهد.
پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی که متعلق به گروه مهرشادگلابچی می باشد برای یاری دانشجویان گردشگری و هتلداری و اصناف وابسته در بخش تحقیقات دانشجویی دانشجویان این مرز و بوم را یاری می دهد، از جمله خدمات دیگری که این گروه ارائه می دهد طراحی وب سایت برای ارگان ها، شرکت های دولتی و خصوصی می باشد و پشتیبانی سایت، محتوا سازی، سئو، بازاریابی اینترنتی، تبلیغات اینترنتی، کمپین تبلیغاتی از فعالیت های این مجموعه می باشد.
Designed By Erfan Powered by Bayan