توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و اصناف وابسته

راه های دفع نمک اضافه از بدن

به گزارش سایت دکتر کرمانی، متعادل نگه داشتن سطح سدیم به سلامت نگه داشتن بدن کمک شایانی میکند، اما یک اشتباه جزئی نیز میتواند باعث به وجود آمدن احساسی بد شود. اگر بعد از خوردن غذایی سرشار از سدیم احساس نفخ کردید، این نکات کمک میکند احساس سبکی کنید.

1. آب بنوش: نوشیدن آب از راه های زیادی به بدن کمک می کند، بعد از خوردن مقدار زیادی نمک آب تبدیل به بهترین دوستتان می شود. شاید نوشیدن آب هنگام پف کردن به نظر ایده ی خوبی نباشد، اما این کار کمک می کند بتوانید نمک را از بدن خود خارج کنید.

 

آب بنوشید

۲٫ پتاسیم مصرف کنید: می توانید مکمل استفاده کنید، اما خوردن میوه و سبزیجات سرشار از پتاسیم به صورت طبیعی سطح سدیم را پایین می آورد. مقداری موز و سیب زمینی میل کنید، یا سبزیجاتی که برگ سبز دارند مصرف کنید.

پتاسیم

 

برخی از بهترین منابع غذایی که به تقویت دریافت پتاسیم کمک می کنند، فهرست شده اند.

برگ چغندر سوئیسی، یک فنجان پخته: 961 میلی گرم

کدو بلوطی، یک فنجان نگینی خرد شده: 896 میلی گرم

اسفناج، یک فنجان پخته، 839 میلی گرم

سیب زمینی، یک عدد پخته: 738 میلی گرم

عدس، یک فنجان پخته: 731 میلی گرم

تمپه، یک فنجان: 684 میلی گرم

ماهی سالمون، 5 اونس (142 گرم): 676 میلی گرم

ماست ساده کم چرب، یک فنجان: 531 میلی گرم

لوبیا سفید، نصف فنجان: 502 میلی گرم

گوجه فرنگی خشک شده در آفتاب، یک چهارم فنجان: 463 میلی گرم

طالبی، یک فنجان خرد شده: 427 میلی گرم

موز، یک عدد متوسط: 422 میلی گرم

هویج، یک فنجان پخته: 367 میلی گرم

گوجه فرنگی خرد شده کنسروی، نصف فنجان: 355 میلی گرم

سیب زمینی شیرین، یک عدد متوسط: 347 میلی گرم

آووکادو، نصف فنجان: 345 میلی گرم

کشمش: 1.5 اونس (42.5 گرم): 322 میلی گرم

کینوآ، یک فنجان پخته: 318 میلی گرم

پسته، یک چهارم فنجان: 310 میلی گرم

آلو، 4 عدد: 278 میلی گرم

پرتقال، یک فنجان خرد شده: 274 میلی گرم

زردآلو: 3 عدد خشک شده: 244 میلی گرم

۳٫ عرق بریزید: حتی اگر زیاد هم حالتان خوب نباشد، انجام ورزش هوازی بهترین دفاع در برابر این بی حالی است. چه به باشگاه بروید چه در پیاده رو بدوید مطمئنا بعد از ورزش احساس بهتری خواهید داشت. اگر خوش شانس بودید و به سونا یا اتاق بخار دسترسی داشتید، کمک زیادی به دفع سموم و ناخالصی ها از طریق عرق کردن می کند.
کاهش مصرف: مطمئن شوید در روزهای آتی مصرف نمک خود را تا جای ممکن پایین بیاورید. روی سالم غذا خوردن تمرکز کنید، غذاهای کاملا طبیعی مخصوصا میوه و سبزیجات تازه. هنگام غذا خوردن روی غذا نمک نریزید، و در طول روز هم از میان وعده های کم سدیم استفاده کنید.

پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی مکانی برای فعالان صنعت گردشگری و مدیران کارآمد می باشد، جایی که به شما کاربران گرامی اطلاع رسانی شود در بخش های هتلداری، ایرانگردی، جهانگردی، مدیریت و صنایع وابسته از جمله آشپزی، قنادی و مهارت های زندگی که شما را یاری دهد.
پایگاه اینترنتی توسعه گردشگری ایرانگردی و جهانگردی که متعلق به گروه مهرشادگلابچی می باشد برای یاری دانشجویان گردشگری و هتلداری و اصناف وابسته در بخش تحقیقات دانشجویی دانشجویان این مرز و بوم را یاری می دهد، از جمله خدمات دیگری که این گروه ارائه می دهد طراحی وب سایت برای ارگان ها، شرکت های دولتی و خصوصی می باشد و پشتیبانی سایت، محتوا سازی، سئو، بازاریابی اینترنتی، تبلیغات اینترنتی، کمپین تبلیغاتی از فعالیت های این مجموعه می باشد.
Designed By Erfan Powered by Bayan